Zamknij

Biskupin zaprasza w weekend na "Archeologiczną Wiosnę"

21:38, 28.04.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj

Od 28 kwietnia Muzeum Archeologiczne w Biskupinie zaprasza na „Archeologiczną Wiosnę”.  Wydarzenie, które łączy ze sobą naukę z zabawą, potrwa do 6 maja.

Rezerwat archeologiczny i muzeum w Biskupinie zaprasza na majówkę, która rozpoczyna się w sobotę, 28 kwietnia i potrwa do niedzieli, 6 maja. Zrekonstruowana osada po zimowym letargu na nowo tętnić będzie życiem.

Odwiedzający muzeum goście mogą w czasie długiego majowego weekendu wziąć udział w licznych warsztatach. Podczas nich prowadzący zajęcia pokażą, jak własnoręcznie, wzorując się na znaleziskach archeologicznych, wykonać naczynie z gliny czy biżuterię z druciku. Dla najmłodszych przygotowane są gry terenowe. Podczas biskupińskiej majówki zaprezentują się również wojownicy, którzy pokażą, jak walczono za czasów pierwszych, historycznych władców Polski.

O dziejach poszczególnych stanowisk archeologicznych opowiedzą rekonstruktorzy, ubrani w stroje z różnych epok, a rzemieślnicy, w tym garncarz, snycerz i złotnicy, zaprezentują swoje wyroby.

Wybierając się do Biskupina warto zabrać koce i kosze z jedzeniem. Na tych, którzy lubią piknikować, czeka ruszt wiszący nad ogniskiem oraz specjalnie przygotowana polana piknikowa. Spacerowy statek „Diabeł Wenecki”, a od 1 maja zrekonstruowana łódź o nazwie „Freya”, oferować będzie rejs na pobliskim jeziorze.

Muzeum w Biskupinie w czasie długiego majowego weekendu czynne będzie w godzinach 10.00-18.00. Ceny biletów: 12 zł normalny, 8 zł - ulgowy, dzieci do lat 7 - wstęp wolny.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone