Zamknij

Przebudowanych zostanie ponad 88 km dróg województwa

19:28, 09.05.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W 17 gminach i 6 powiatach regionu wyremontowanych i przebudowanych zostanie ponad 88 km dróg w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.  Dziś w KPUW stosowne umowy wręczył samorządowcom wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

- W roku 2018 pula środków przeznaczona na realizację programu w województwie kujawsko pomorskim wynosi ponad 48 mln zł - poinformował  wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podczas uroczystości podpisania i wręczenia umów zakwalifikowanych do tegorocznej edycji programu.

Wśród jednostek samorządu terytorialnego, które otrzymały umowy na dofinansowanie znalazły się gminy: Choceń, Baruchowo, Cekcyn, Ryńsk, Brzuze, Czernikowo Chełmża, Gruta, Boniewo, Bukowiec, Lubiewo, Osie Fabianki, Lipno, Lubień Kujawski i Lubraniec, a także miasto i gmina Chodecz oraz powiaty: aleksandrowski, toruński, świecki, chełmiński, inowrocławski i nakielski.

Łączna wartość dofinansowania zadań z budżetu państwa na drogi gminne wyniesie 17 mln 083 tys. zł, a w przypadku dróg powiatowych -  15 mln 202 tys. zł.  Kwoty te stanowią 50% kwalifikowalnych kosztów realizacji zgłoszonych zadań, pozostała połowa wydatków pokrywana jest z budżetu jednostki samorządu terytorialnego.

Drogi są nerwem każdej gospodarki, bo jeśli zabraknie możliwości komunikacji to nie ma możliwości inwestycji czy rozwoju przemysłu. Za pomoc w pomnażaniu tych kilometrów przebudowanych i wyremontowanych w gminach i powiatach dróg, bardzo dziękuję - w imieniu zaproszonych do urzędu wojewódzkiego samorządowców głos zabrał starosta powiatu świeckiego Franciszek Koszowski.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone