Zamknij

20-letni chuligan z Nakła w ciągu kilku dni popełnił 27 przestępstw

20:39, 11.05.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

20-letni, dość niepozorny mężczyzna, dokonał wielu spustoszeń i zniszczeń w Nakle i okolicy. Postawiono mu zarzuty popełnienia w ciągu kilku dni 27 przestępstw.

W ciągu kilku ostatnich dni nakielska policja otrzymała kilkanaście zgłoszeń dotyczących włamań do pojazdów, autobusów i budynków. Do przestępstw dochodziło na terenie miasta oraz gminy. Wypłynęło również zgłoszenie dotyczące zniszczenia mienia na terenie poczekalni dworca PKP.

Nakielscy policjanci szybko założyli, że wszystkie przestępstwa są „dziełem” jednego sprawcy. Ostatnie zgłoszenie wpłynęło w poniedziałek (7 maja), a we wtorek (8 maja) w południe, w jednym z mieszkań w Nakle, policjanci zatrzymali podejrzewanego 20-latka.

Zgromadzone dowody pozwoliły na postawienie młodemu mężczyźnie aż 27 zarzutów, w tym 3 dotyczyły włamań do pojazdów zaparkowanych na terenie nakielskiego szpitala, 9 - posłużenia się kartą bankomatową skradzioną z jednego z aut, 3 - włamania do kontenerów socjalnych oraz 10 - włamania do autobusów PKS-u.

Podejrzany odpowie również za wandalizm na terenie poczekalni dworca PKP, gdzie zniszczył tablice informacyjne, a także za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Ostatni z zarzutów to efekt tego, że na miejsce jednego z przestępstw przyjechał... rowerem wbrew orzeczonemu wobec niego zakazowi.

- Lista zarzutów, jakie ciążą na 20-letnim podejrzanym jest długa, dlatego też policjanci skierowali do prokuratury wniosek o tymczasowe aresztowanie. Prokurator zatwierdził taki wniosek policjantów do sądu. Wczoraj (10 maja) odbyło się posiedzenie sądu, na którym nakielanin został tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące - poinformowała mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

bydgoszczanin bydgoszczanin

1 0

Co za patologia w tym Nakle. 12:05, 17.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KibicKibic

0 0

A nie był przypadkiem kibolem Zawiszy Potulice? 20:50, 31.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone