Zamknij

Za zanieczyszczenie lasu będzie słony rachunek

09:35, 23.05.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Las potraktował jak śmietnik i zanieczyścił go kilkudziesięcioma metalowymi pojemnikami po masie chemoutwardzalnej. Nie ujdzie mu to na sucho.

Na początku kwietnia br. policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego otrzymali informację od straży gminnej, że na terenie kompleksu leśnego znaleziono kilkadziesiąt pustych pojemników po masie chemoutwardzalnej. Funkcjonariusze zajęli się sprawą. Okazało się, że masa, która znajdowała się w pojemnikach, służyła do oznakowania poziomego dróg. Strażnicy gminni ustalili, która firma zajmuje się produkcją i dystrybucją takiej masy. Przedstawiciel tej firmy na podstawie numerów „charge”, znajdujących się na wyrzuconych pojemnikach, ustalił odbiorcę pojemników.

Wtedy policjanci dotarli do jej  przedstawiciela, który wskazał sprawcę zanieczyszczenia lasu. Jak ustalili policjanci mężczyzna miał wywieźć pojemniki do skupu złomu. W trakcie przesłuchania tłumaczył, że skup był już zamknięty, a on chciał szybko pozbyć się pojemników z samochodu.
- W związku z popełnionym wykroczeniem sprawa została skierowana do sądu z wnioskiem o ukaranie nieuczciwego mieszkańca Aleksandrowa. Za to wykroczenie  mężczyźnie grozi wysoka grzywna - poinformowała mł. asp.  Marta Błachowicz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Fot. KWP w Bydgoszczy

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone