Zamknij

10-latka zadzwoniła na numer 112 z zawiadomieniem o podłożonej bombie. Żartowała!

13:43, 25.06.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Żnińscy kryminalni namierzyli 10-latkę, która dla żartu zadzwoniła na numer alarmowy, informując o bombie w mieszkaniu.

W piątek (22 czerwca) w godzinach popołudniowych Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało zgłoszenie od nieznanej osoby, informujące, że w domu telefonującej jest bomba. Po przekazaniu tej informacji rozmówczyni rozłączyła się. Połączenie trwało zaledwie kilka sekund, a telefon, z którego zostało wykonane nie miał karty SIM. Operator WCPR wskazał, że dzwoniono z miejscowości na terenie gminy Łabiszyn, jednak nie była to dokładna lokalizacja.    
 
Sprawą zajęli się żnińscy kryminalni. Praca funkcjonariuszy przyniosła efekt. Mundurowi wykryli adres, z którego nawiązano połączenie. Udali się tam z przewodnikiem psa do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Na miejscu ustalili, że informacja o podłożeniu bomby była fałszywa, a telefon na numer alarmowy wykonała 10-letnia dziewczynka. Funkcjonariusze zabezpieczyli aparat telefoniczny, z którego wykonane było połączenie na numer 112.  

- Z uwagi na fakt, iż sprawczynią fałszywego alarmu jest nieletnia, zgromadzone w sprawie materiały zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szubinie, gdzie zapadnie decyzja, jakie poniesie ona konsekwencje - poinformowała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone