Zamknij

Konwojowanie skardzionego mercedesa zakończyło się w Gniewkowie

10:59, 06.07.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Bydgoscy policjanci odzyskali ukradzionego w Niemczech mercedesa.  Wpadł nie tylko kierowca kradzionego auta, ale też obstawa.

3 lipca policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uzyskali informację, że przez nasze województwo ma przejeżdżać skradziony w Niemczech mercedes. Kryminalni namierzyli auto na terenie Gniewkowa. Jak się okazało, było ono "pilotowane" przez dwa inne samochody.  Wszyscy trzej kierowcy zostali zatrzymani.

Policjanci ustalili, że kradzionym w Niemczech samochodem jechał 27-latek. Dwaj pozostali kierowcy w wieku 40 i 43 lata poruszali się samochodami marki BMW oraz Opel Vectra i stanowili „obstawę”. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Kryminalni z Inowrocławia ustalili, że cała trójka odpowie za paserstwo. Takie też usłyszeli zarzuty. Ponadto jeden z zatrzymanych, 43-latek kierował pojazdem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Dlatego odpowie również za to przestępstwo. Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratora. Zdecydował on, że wszyscy zostaną objęci policyjnym dozorem. Mają też zakaz opuszczania kraju. Za kierowanie pojazdem po alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, a za paserstwo do lat 5 -  poinformowała asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Fot. KWP w Bydgoszczy

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone