Zamknij

Tragedia w Wąsoszu. Ciała dwóch chłopców wyłowione z jeziora

23:54, 26.07.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

W czwartym dniu poszukiwań odnaleziono ciała dwóch chłopców, którzy w poniedziałek, 23 lipca utonęli w jeziorze w Wąsoszu.

W czwartek (26 lipca) krótko po godz. 14.00 z jeziora w Wąsoszu  (powiat nakielski), wyłowiono ciała dwóch chłopców (15 i 16 lat) poszukiwanych od poniedziałku.

- Na miejscu czynności policjantów nadzoruje prokurator z Szubina, jej decyzją ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok, która wyjaśni przyczyny śmierci - powiadomiła mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią.

Przypomnijmy, w poniedziałek (25 lipca) trójka nastolatków wypożyczyła rower wodny i wypłynęła na jezioro. Najmłodszy z nich, 15-latek wszedł do wody, by ochłodzić się w jeziorze. Gdy zaczął tonąć, na pomoc wskoczył do wody 17-letni Mikołaj. Nie udało mu się uratować kolegi. Gdy zrezygnował z nurkowania w poszukiwaniu 15-letniego Huberta, zauważył, że na rowerku nie ma trzeciego z chłopców, 16-letniego Filipa.

W poszukiwaniach zaginionych chłopców udział brali policjanci, strażacy z Poznania i Bydgoszczy, w tym także płetwonurkowie, WOPR z Kruszwicy, Włocławka oraz Żnina. Wspomagali ich również policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu z psami wyszkolonymi do poszukiwania w wodzie zapachów zwłok, a także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z dronem.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone