Zamknij
REKLAMA

11-letnia dziewczynka potrącona na przejeździe dla rowerzystów (video)

14:57, 30.08.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Zrzut z filmu Pilicji

Na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów w Grudziądzu na ul. Focha doszło do potrącenia dziewczynki kierującej rowerem. Dziecko w trakcie przejeżdżania przez jezdnię zostało potrącone przez kierowcę samochodu marki Renault. Dziewczynka została przewieziona do szpitala.

We wtorek (28 sierpnia) o godz. 10.45 na ul. Focha w Grudziądzu  kierujący samochodem marki Renault potrącił dziecko kierujące rowerem. Do zdarzenia doszło na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów w rejonie skrzyżowania z aleją 23 Stycznia. W wyniku potrącenia 11-letnia dziewczynka została przewieziona do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Na miejscu wypadku policjanci wykonali szkic, oględziny miejsca oraz pojazdu. Ustalono świadków zdarzenia oraz zabezpieczono nagranie z monitoringu. Po analizie nagrania video funkcjonariusze podjęli decyzje o zatrzymaniu prawa jazdy 66–letniego kierowcy. Sprawa trafi do sądu.

Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów na ulicy Focha to niebezpieczne miejsce w Grudziądzu, gdyż kierowcy korzystający  z dwóch pasów ruchu do jazdy w jednym kierunku, nie zawsze stosują się do podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się przy przejeżdżaniu miejsc wyznaczonych dla pieszych i rowerzystów. Jednym z niedopuszczalnych zachowań jest nieudzielenie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom w sytuacji, gdy inni kierowcy to już czynią.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

qedekqedek

1 3

codziennie wszędzie w tym kraju.................... 09:51, 31.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mbmb

4 3

ZABRAC PRAWO JAZDY DOZYWOTNIO - TEPY LEB DZIECKO BY PRAWIE ZABIŁ/A 19:30, 31.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone