Zamknij

Ustawka pseudokibiców z całego kraju w Okręgu. Akcja mundurowych zapobiegła młócce

11:11, 03.09.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

Na polu w Okręgu pod Lipnem pseudokibice z całego kraju umówili się na młóckę. Bijatykę spacyfikowały zastępy policjantów z Lipna i Rypina. Czterech krewkich mężczyzn osadzono w policyjnym areszcie.

W minioną sobotę po godz. 15.00 lipnowscy policjanci zostali zaalarmowani o tym, że na polu w miejscowości Okrąg szykuje się potężna rozróba. Na polu biegało kilkudziesięciu mężczyzn bez koszulek i wzajemne ich nastawienie do siebie wskazywało, że dojdzie do bijatyki.

Na miejsce natychmiast skierowano wszystkie dostępne patrole z Lipna. Na pomoc przybyli także funkcjonariusze  z KPP w Rypinie.

Okazało się, że na tzw. ustawkę umówili się pseudokibice Włocłavii Włocławek, ŁKS-u Łódź, Sparty Brodnica i Legii Chełmża – w sumie około 40 osób. Na widok nadjeżdżających radiowozów mężczyźni zaczęli uciekać.

Funkcjonariusze zatrzymali 13 osób. 9 z nich zostało zwolnionych po przesłuchaniach, a 4 zostały osadzone w policyjnym areszcie.

Zatrzymanym policjanci postawili zarzut czynnego udziału w zbiegowisku, którego uczestnicy mieli dopuścić się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie, a także udziału w bójce narażającej inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Czyny zarzucane zatrzymanym zostały określone jako chuligańskie, co skutkuje wyższym zagrożeniem kary.

Kierujący audi 22-latek, mieszkaniec Złotoryi, oprócz zarzutu udziału w zbiegowisku usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, pomimo wyraźnych sygnałów wydawanych przez funkcjonariusza poruszającego się oznakowanym radiowozem oraz usiłowania dokonania czynnej napaści na funkcjonariuszy poprzez próbę zepchnięcia z drogi radiowozu, którym jechali policjanci. Grozi mu za to nawet do 10 lat więzienia.

- Policjanci zabezpieczyli znalezione przy zatrzymanych kominiarki, rękawice służące do walk i ochraniacze na zęby. Przy jednym z osadzonych podczas przeszukania odnaleziono amfetaminę. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przebiegu całego zdarzenia i pozostałych osób biorących w nim udział. Zarówno za udział w zbiegowisku, którego uczestnicy narażają zdrowie lub życie innych osób jak i udział w bójce i pobiciu zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności - poinformowała mł. asp. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.

Fot. Policja

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

teerxteerx

4 0

Może nazwać to sportem i robić legalne zawody na stadionach. Patologia by się wyszalała, a kilku mogłoby nawet odejść w chwale do lepszego świata, czym odciążyliby normalne społeczeństwo. 14:31, 08.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone