Zamknij

Handlowy XXIV Festyn Archeologiczny w Biskupinie od 15 do 23 września

12:07, 12.09.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie zaprasza na XXIV Festyn Archeologiczny pod tytułem „Archeomarket. Od wymiany po stragany”. Wydarzenie potrwa ponad tydzień. Rozpocznie się w sobotę, 15 września, a zakończy w niedzielę, 23 września.

XXIV Festyn Archeologiczny pt.  „Archeomarket. Od wymiany po stragany” ukaże, jak rozwijał się handel od epoki kamienia, przez epokę brązu, epokę żelaza po wczesne średniowiecze. Dowiemy się, na jakich zasadach w zamierzchłych czasach realizowany był barter, czyli wymiana „towar za towar”, będzie można dowiedzieć się, gdzie i kiedy pojawiły się pierwsze monety oraz którędy  w dawnych czasach wiodły szlaki handlowe. Interesująco zapowiada się inscenizacja ukazująca procedurę wymiany dyplomatycznych darów między europejskimi władcami. Zaprezentowana zostanie również najbardziej niematerialna forma wymiany - wymiana idei, które miały znaczący wpływ na rozwój gospodarczy i kulturowy dawnych mieszkańców Starego Kontynentu.

Przez dziewięć dni Biskupin będzie tętnić życiem. Rekonstruktorzy zaprezentują walki wojowników. Sam Mieszko I stanie przed młodym cesarzem Ottonem III i podaruje mu niezwykły dar w postaci wielbłąda. Zostanie otwarty „Archeomarket”, gdzie prezentowane będą wzorowane na zabytkach towary. Festynowi towarzyszyć będą pokazy filmów o tematyce archeologicznej i historycznej, prezentacje dawnych rzemiosł, koncerty muzyczne, warsztaty tańca oraz degustacje dawnej kuchni. W pawilonie muzealnym można będzie zwiedzać towarzyszącą festynowi wystawę „Od wymiany po stragany”, czyli kompendium wiedzy na temat historii handlu w Europie od epoki kamienia po wczesne średniowiecze, szczególnie na terenach dzisiejszej Polski.

Ceny biletów:

Normalny: 18 zł

Ulgowy: 12 zł (młodzież szkolna, studenci, emeryci, renciści, pracownicy instytucji kultury)

Bilet rodzinny 2+2: 12 zł/os. (dwójka rodziców + dwójka dzieci)

Osoby niepełnosprawne:  1zł/os.

Dzieci do lat 6:  wstęp wolny

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone