Zamknij

Alkohol obciążył go we krwi, w bagażniku i w wyroku

13:51, 13.11.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Policjanci ze Żnina na drodze krajowej nr 5 zatrzymali w niedzielę kierowcę, który miał w organizmie blisko 2,3 promila alkoholu, przewoził trefny spirytus i ciążył na nim zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W niedzielę (11 listopada) kilkanaście minut po godz. 13.00 dyżurny żnińskiej komendy policji został powiadomiony o tym, że drogą krajową nr 5 porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca.  Poinformowani o zagrożeniu policjanci żnińskiej „drogówki”  zatrzymali pojazd do kontroli.

Funkcjonariusze sprawdzili kierowcę alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2,3 promila alkoholu. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że 63-latek posiada obowiązujący do 2020 roku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Natomiast w wyniku przeszukania samochodu policjanci wykryli 5 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

- Bydgoszczanin został zatrzymany. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 10 000 złotych oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Zabezpieczony alkohol razem ze zgromadzonym materiałem dowodowym zastanie przekazany funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej, którzy przeprowadzą dalsze czynności w tej sprawie - poinformowała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Fot. KWP w Bydgoszczy

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone