Zamknij

Uliczna awantura w Solcu Kujawskim i odkrycie arsenału broni

13:15, 23.01.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

28-letni solecczanin wdał się w uliczną awanturę. Policjanci, którzy zatrzymali awanturującego się mężczyznę, ustalili, że na terenie posesji w Solcu Kujawski zgromadził pokaźny arsenał broni z czasów II wojny światowej.

W poniedziałek (21 stycznia) około godziny 23:00, w Solcu Kujawskim doszło do awantury na ulicy. Na miejsce zajścia natychmiast został skierowany solecki patrol policji. Na ulicy 23 Stycznia mundurowi zauważyli kłócące się cztery osoby. Funkcjonariusze wylegitymowali ich. Przy wskazanym 28-latku policjanci znaleźli schowaną za paskiem, na plecach, broń gazową wraz z załadowanym magazynkiem, w którym znajdowało się 14 naboi. Policjanci ustalili, że mężczyzna był agresywny i groził pozostałym osobom. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Następnego dnia rano funkcjonariusze przeszukali jego miejsca zamieszkania. Tam nic nie znaleźli. Natomiast ustalili, że zatrzymany składuje różnego rodzaju amunicję wojskową na terenie innej posesji należącej do jego rodziny. Policjanci pojechali pod wskazany adres. W pomieszczeniu gospodarczym i garażu, znaleźli pokaźną ilość amunicji i łusek z czasów drugiej wojny światowej. Na miejsce został wezwany wojskowy patrol saperski z Chełmna.

Żołnierze po dokładnym przeszukaniu posesji zabezpieczyli 6 pocisków artyleryjskich, 83 pociski przeciwlotnicze, 2 granaty moździerzowe, 6 lotek do granatu moździerzowego, 78 sztuk amunicji strzeleckiej różnego kalibru, betonową bombę lotniczą (80 kg), 9 elementów napędowych od rakiet, 90 sztuk różnego rodzaju zapalników i 2 magazynki.

- Śledczy z Solca Kujawskiego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu dwa zarzuty dotyczące gróźb karalnych, a także nielegalnego posiadania broni palnej, ponieważ na pistolet gazowy wymagane jest zezwolenie. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Nie wykluczone, 28-latek usłyszy dodatkowy zarzut związany z posiadaniem amunicji z czasów drugiej wojny światowej - poinformował kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone