Zamknij

Szajka włamywaczy miała pecha. Namierzyła ich policjantka po służbie

15:17, 30.01.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią w czasie wolnym od służby, po udzielonym jej wsparciu przez patrol z kcyńskiego komisariatu, zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy włamywali się do jednego z przedsiębiorstw.

Nakielska policjantka, przejeżdżając w czasie wolnym od służby w poniedziałek (28 stycznia) po godzinie 22 obok jednej z kcyńskich firm nabrała podejrzenia, że dziwnie zachowujące się na jej terenie osoby włamują się do pomieszczeń biurowych. O swoich podejrzeniach niezwłocznie poinformowała dyżurnego, który na wskazane miejsce skierował patrol z Komisariatu w Kcyni.  Funkcjonariuszka z przybyłymi na pomoc policjantami weszła na teren firmy i zaskoczyła dwóch włamywaczy. Sprawcy mieli przy sobie skradzioną chwilę wcześniej gotówkę.

Zatrzymani, 21-letni nakielanin oraz 24-letni mieszkaniec gminy Kcynia, trafili do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że w kradzieży brali udział jeszcze dwaj mężczyźni w wieku   25 i 26 lat zamieszkali w gminie Kcynia.  Zostali oni zatrzymani we wtorek i również trafili do policyjnego aresztu.

Wszystkim zatrzymanym policjanci postawili zarzut kradzieży z włamaniem. - Niebawem sprawa zostanie skierowana do sądu, który zdecyduje o karze dla mężczyzn. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem można orzec karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Ponadto 21-letni mieszkaniec Nakła w związku z nakazem doprowadzenia wydanym przez nakielski sąd prosto z policyjnego aresztu trafił do zakładu karnego celem odbycia kary  2 lat pozbawienia wolności - poinformował asp. szt. Damian Moczadło, p.o. oficera prasowego KPP e Nakło nad Notecią.

Fot. KWP w Bydgoszczy

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone