Zamknij

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski otworzył gminny żłobek w Odolinie

18:52, 01.02.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Odolin w gminie Aleksandrów Kujawski ma od dzisiaj nowoczesny żłobek. Podczas uroczystości otwarcia, 1 lutego,  wstęgę przeciął minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski powiedział podczas uroczystości otwarcia Samorządowego Żłobka “Bursztynek” w Odolionie (gm. Aleksandrów Kujawski) przy ul. Młodzieżowej 5, że coraz więcej ludzi w naszym kraju, którzy odnieśli sukces przeprowadza się z miast, a nawet metropolii, na wieś. Zmienia się też model współczesnej rodziny. Wielopokoleniowy model odchodzi do przeszłości. To wymaga tworzenia odpowiedniej infrastruktury społecznej na wsi, w tym budowy żłobków. Minister Ardanowski wyraził nadzieję, że dzieci i w takich miejscach wzrastać będą przy szacunku dla wartości chrześcijańskich. - Wychowując tych nowych Europejczyków, a jednocześnie patriotów, noszących głęboko w  sercu miłość do ojczyzny, również nie możemy zapomnieć o tym, co konstytuowało Europę i udział Polski z górą 1000 lat jej historii - powiedział minister rolnictwa.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz pogratulował władzom gminy stworzenia placówki przyjaznej rodzinom. - Gratuluję stworzenia dobrych warunków dla rodzin, bo to one budują siłę i jakość tej gminy - powiedział Bogdanowicz.

Andrzej Olszewski, wójt Aleksandrowa Kujawskiego, stwierdził, że placówka służyć będzie przede wszystkim rodzicom, którzy podejmą decyzję o powrocie do pracy.  - Jednym z warunków, które muszą zostać spełnione przez rodziców jest to, że rodzic, matka lub ojciec. wraca na rynek pracy. Mama lub tata kończy urlop wychowawczy bądź też macierzyński lub też uzyskuje pracę i przedstawia dokumenty świadczące o tym, że wraca na rynek pracy i wtedy to dziecko bardzo chętnie do nas do żłobka przyjmujemy - powiedział wójt Aleksandrowa Kujawskiego.

Żłobek został wybudowanego dzięki dotacji z Unii Europejskiej (1 mln 200 tys. zł), dotacji rządowej z programu "Maluch Plus" (600 tys. zł) i budżetu gminy (700 tys. zł). Żłobek pomieści 32 dzieci, nad którymi czuwać będzie 9 osób personelu.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

ardanowskiego chcąardanowskiego chcą

1 2

odwołać za zaniedbania w rolnictwie a on nic tylko żłobki otwiera? 20:08, 05.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jak rządzi ardanowskjak rządzi ardanowsk

2 0

W środę odbędzie się ogólnopolska pikieta rolników przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Organizatorzy szacują, że do stolicy przyjedzie 5 tysięcy osób. Przed pikietą planują przemaszerować spod Pałacu Kultury i Nauki na Krakowskie Przedmieście pod pałac prezydencki. Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega przed utrudnieniami. 08:13, 06.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

co ministrem?co ministrem?

1 1

Kilka dni temu wybuchła afera związana z polską wołowiną. Mrożącego krew w żyłach odkrycia dokonano w rzeźni w Ostrowi Mazowieckiej. Jak ujawnili dziennikarze "Superwizjera" w zakładzie prowadzono nielegalny ubój zwierząt. Mięso z chorych krów trafiło na polskie i europejskie stoły. A czym grozi spożycie takiej wołowiny? 17:03, 06.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone