Zamknij

Prawie 15 ton pokrojonego nieopodatkowanego tytoniu odkryli policjanci w Osięcinach

13:16, 22.02.2019 | i
Skomentuj Fot. KWP w Bydgoszczy
REKLAMA

Radziejowscy policjanci w magazynie w Osięcinach znaleźli 14,5 tony nieopodatkowanej krajanki tytoniowej. Zatrzymano cztery osoby, w tym trzech obcokrajowców.

Policjanci z Radziejowa dowiedzieli się, że na terenie gminy Osięciny działa nielegalna krajalnia tytoniu. Gdy weszli na teren magazynu, produkcja „lewej” krajanki trwała w najlepsze. Na miejscu zatrzymano czterech mężczyzn: 27-letniego mieszkańca województwa łódzkiego oraz trzech obcokrajowców w wieku  31, 34 i 42 lata.

W pomieszczeniach, gdzie działała nielegalna krajalnia, było 14 380 kg krajanki tytoniowej. Zabezpieczono również maszyny do przetwarzania tytoniu w postaci  suszarni, krajalnic oraz inne urządzenia, wykorzystywane do nielegalnej działalności.  Policjanci przeszukali także posesję, gdzie mieszkał 27-latek i znaleźli tam 190 kg tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie  27-latkowi  zarzutów posiadania i wytwarzania wyrobów tytoniowych, natomiast trzej pozostali  usłyszeli zarzut pomocnictwa w nielegalnym wytwarzaniu tytoniu.

Wobec  trzech obcokrajowców prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju połączonym z zatrzymaniem paszportu.  27-latek jeszcze dzisiaj stanie przed sądem, który zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

Wstępnie policjanci  oszacowali, że straty Skarbu Państwa, gdyby tytoń trafił na rynek i został sprzedany mogły wynieść około 12 mln  złotych. Zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz