Zamknij

250 mln zł na budowu i remonty z Funduszu Dróg Samorządowych dla Kujaw i Pomorza

16:54, 23.02.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Mikołaj Bogdanowicz. Fot. Jacek Nowacki

Rząd podzielił pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Województwo kujawsko-pomorskie na dofinansowanie budowy, przebudowy lub remonty gminnych i powiatowych dróg otrzyma 250 mln zł.

21 lutego 2019 r. został uzgodniony plan finansowy Funduszu Dróg Samorządowych i na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie sposobu podziału środków Funduszu Dróg Samorządowych na dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i dróg gminnych na poszczególne województwa, ustalony został limit wydatków na rok 2019 r. dla każdego z województw.

Kolejnym etapem będzie weryfikacja przez wojewodów list zadań zgłoszonych przez samorządy w ramach naboru na 2019 r. z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej i dostosowanie ich do kryteriów przewidzianych w ustawie o FDS. Następnie wojewodowie przeprowadzą nabory uzupełniające, do wysokości maksymalnego limitu środków, określonego dla każdego z województw.

Dofinansowanie ze środków FDS na zadania powiatowe i gminne będzie uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny jst, tym większa wartość dofinansowania. Nowością jest także to, że z FDS możliwe będzie dofinansowanie zadań wieloletnich, co pozwoli na realizację większych inwestycji, które dotychczas były przez samorządy odkładane. Zwiększony został ponadto maksymalny limit dofinansowania dla pojedynczego zadania.

Województwo kujawsko-pomorskie otrzyma 250 mln zł.

- To gigantyczne wsparcie dla samorządów. 250 milionów złotych przeznaczone na drogi w Kujawsko-Pomorskiem, to tak naprawdę ogromna inwestycja w rozwój regionu – skomentował decyzję Rady Ministrów wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone