Zamknij

Wojewoda powołał pełnomocnika ds. zrównoważonego rozwoju. Będzie urzędować we Włocławku

12:06, 28.02.2019 | i
Skomentuj
REKLAMA

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powołał dziś Annę Gembicką, sekretarza Prezesa Rady Ministrów na funkcję pełnomocnika wojewody kujawsko-pomorskiego do spraw  zrównoważonego rozwoju.

Anna Gembicka od 3 lat współpracuje z premierem Mateuszem Morawieckim. Początkowo jako jego asystentka, doradca, a obecnie sekretarz Prezesa Rady Ministrów. W tym czasie zajmowała się m.in. tematyką zrównoważonego rozwoju, wsparcia dla miast małych i średnich oraz obszarów wiejskich, a także zagadnieniami związanymi ze wsparciem rozwoju III sektora. Podstawowymi zadaniami nowego pełnomocnika będzie współpraca z szerokim kręgiem instytucji i organizacji w celu realizacji zasady zrównoważonego rozwoju w województwie kujawsko-pomorskim.

Nowy pełnomocnik wojewody pracować będzie we Włocławku. - Patrząc na rozwój województwa, to nie jest on tak zrównoważony jakbyśmy sobie tego życzyli. I stąd tak ważna rola pełnomocnika, który będzie łącznikiem pomiędzy instytucjami, organizacjami centralnymi a samorządami i sferą biznesu – mówił podczas konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Anna Gembicka przedstawiła plany działalności na najbliższe miesiące.

- To dla mnie ogromne wyzwanie, ale również nadzieja, że będę mogła realnie przyczynić się do rozwoju naszego województwa. Dlaczego spotykamy się we Włocławku? Bo to miasto, które jest przykładem tego, do czego może prowadzić brak zrównoważonego rozwoju. Jeśli chodzi o moje plany na najbliższe miesiące, to chciałabym zacząć m.in. od serii spotkań w całym województwie z samorządowcami, przedsiębiorcami, z którymi będziemy rozmawiali o nowych inwestycjach, nowych miejscach pracy oraz współpracy. Planuje również m.in. szkolenia dla organizacji pozarządowych – mówiła nowa pełnomocnik wojewody.

Anna Gembicka od 2018 roku jest członkiem Rady Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Od 6 lat działa społecznie w organizacjach pozarządowych takich jak Niezależne Zrzeszenie Studentów. Zorganizowała dotychczas ponad 30 debat, spotkań dyskusyjnych i wydarzeń o charakterze patriotycznym, gospodarczym i historycznym, promując wśród studentów Uniwersytetu Warszawskiego wartości patriotyczne.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz