Zamknij

Promesy w ramach programów Maluch+ i Senior+ dla samorządów

18:35, 05.03.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podsumował funkcjonowanie rządowych programów "Mama 4+",  „Maluch+” i „Senior+”.

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki społecznej Marcin Zieleniecki, poseł Tomasz Latos, radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Przemysław Przybylski i dyrektor Oddziału ZUS w Bydgoszczy Mariusz Jaroniewski omówili funkcjonowanie rządowych programów "Mama 4+",  „Maluch+” i „Senior+”.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powiedział, że w województwie kujawsko-pomorskim od 2015 roku do końca 2018 roku liczba miejsc w żłobkach wzrosła z 3 tysięcy do 8 tysięcy. - Wsparcie w ramach programu Maluch+ mogły pozyskać gminy, samorządy województwa, powiaty oraz podmioty inne niż jednostki samorządu terytorialnego. Środki przeznaczone na powstanie nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3 przyznano na wszystkie projekty zgłoszone do konkursu - stwierdził Bogdanowicz.

Plany Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej na bieżący rok przedstawił podsekretarz stanu w tym resorcie Marcin Zieleniecki. - W 2019 r. wydamy na projekty realizowane przede wszystkim przez jednostki samorządu terytorialnego 450 milionów złotych. Będzie to oznaczało utworzenie 27 600 nowych miejsc opieki dla dzieci do 3. roku życia. Pogram Maluch+ to swego rodzaju uzupełnienie programu Rodzina 500+, bo umożliwia on rodzinom godzenie życia zawodowego z prywatnym - stwierdził wiceminister Zieleniecki. Na program dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim zostanie przeznaczone 2,3 mln zł. Środki pozwolą utworzyć 17 nowych dziennych domów i klubów z regionu oraz dofinansować 453 miejsca w placówkach już istniejących.

Z aktywnego wypoczynku w nowych miejscach będą mogli skorzystać seniorzy z takich miejscowości jak: Brzozie, Boniewo, Bądkowo, Gostycyn, Żnin, Brześć Kujawski, Wąbrzeźno, Pakość, Kijewo Królewski, Kęsowo, Białe Błota, Łasin, Jeżewo, Czernikowo, Lipno, Aleksandrów Kujawski i Nieszawa.

Po konferencji prasowej 19 przedstawicieli samorządu terytorialnego z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymało promesy w ramach programów Maluch+ i Senior+.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone