Zamknij

Kryminalni z Bydgoszczy ujęli szajkę porywaczy i dręczycieli spod Radziejowa

09:52, 06.03.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

34-letni mężczyzna  z powiatu radziejowskiego został uwolniony przez kryminalnych z Bydgoszczy, po tym jak grupa trzech bandytów porwała go i poddała torturom w celu wymuszenia pieniędzy.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Radziejowa dostali dramatyczne zgłoszenie. Wynikało z niego, iż 34-letni mieszkaniec powiatu mógł zostać pozbawiony wolności, a nawet zostać poddany torturom. Mundurowi pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny, aby dowiedzieć się więcej od członków jego rodziny. Akurat wtedy w pobliżu tej posesji przejechał samochód, który, jak wynikało z relacji świadków, miał przewozić porwanego.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Zatrzymali osobowego seata, w którym było czterech mężczyzn. Wśród nich był pokrzywdzony 34-letni mężczyzna. Kryminalni go uwolnili, a trzech pozostałych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. Od 34-latka przyjęto zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na jego szkodę.

Jak wynika z ustaleń policjantów, zatrzymani więzili 34-latka i poddawali go torturom, przywiązywali do drzewa, zmuszali do kopania dołu, straszyli bronią, polewali benzyną czy zamykali  w kontenerze. Mężczyzna miał być także bity. Tortury fizyczne i psychiczne miały zmusić go do zwrotu rzekomego długu..

Podczas przeszukań samochodu oraz w miejscu prowadzenia firmy przez jednego z podejrzanych, policjanci zabezpieczyli 2 sztuki broni, a także 11 mauserów wypełnionych olejem napędowym oraz cysternę, w której było ok. 10 tys. litrów oleju napędowego. Z tej racji, że było duże prawdopodobieństwo, iż paliwo było nielegalnego pochodzenia o znalezisku powiadomiono Krajową Administrację Skarbową. Funkcjonariusze KAS pobrali próbki oleju do badań.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 30, 32 i 36 lat usłyszeli prokuratorskie zarzuty m.in. pozbawienia pokrzywdzonego wolności ze szczególnym udręczeniem. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

- Śledztwo w tej sprawie, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Radziejowie, prowadzi Wydział Kryminalny KWP w Bydgoszczy - poinformowała podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Fot. Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone