Zamknij

Para prezydencka i terytorialsi sadzili las na terenach poklęskowych w Rytlu

09:59, 29.04.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj

26 kwietnia w Rytlu została zainaugurowana przy udziale prezydenta RP Andrzeja Dudy ogólnopolska akcja sadzenia drzew pod hasłem „sadziMY” realizowana przez 8. Kujawsko-Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej, 7. Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej oraz ZHP we współpracy z Lasami Państwowymi.

Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda z małżonką w miniony piątek, 26 kwietnia, wziął udział w akcji sadzenia drzew na terenach zdegradowanych nawałnicą sprzed dwóch lat. Poza parą prezydencką, harcerzami, terytorialsami oraz lokalnymi mieszkańcami w akcji  sadzenia lasu wzięli udział również przedstawiciele służb publicznych oraz wolontariusze. Tego dnia we wszystkich 430 nadleśnictwach na terenie całego kraju zostało udostępnionych 100 000 sadzonek drzew. Sadzonki mógł pobrać każdy i zasadzić na wybranym przez siebie terenie. Rytel był miejscem, które najsilniej zostało dotknięte skutkami nawałnic, które przeszły 2 lata temu nad Polską.

- Misją i zadaniem każdego terytorialsa jest pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebują, dlatego też ponad 100 terytorialsów z 8K-PBOT brało udział w projekcie „sadziMY” w Rytlu. Ten szczytny cel i szlachetna inicjatywa, pokazuje, że w zespole jest siła do dalszego działania i pokonywania wszelkich trudności” - powiedział dowódca 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Krzysztof Stańczyk.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone