Zamknij

Fabryka marihuany pod Toruniem ukryta za szafami

09:03, 09.05.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

W gminie Lubicz pod Toruniem bydgoscy policjanci odkryli znakomicie zorganizowaną i zamaskowaną plantację marihuany. Do pomieszczeń, w których odbywała się uprawa niedozwolonych roślin, wchodziło się przez szafy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zlikwidowali plantacje marihuany zorganizowane w byłej stadninie w gminie Lubicz (powiat toruński). Plantacja była świetnie zamaskowana. Policjanci, przeszukujący nieruchomość, łatwo namierzyli niezbyt dużą ilość krzaków wokół domu i pomieszczeń gospodarskich. Rosły tam rośliny konopi, inne posadzono w specjalnych plastikowych pojemnikach z odciętą górą. Mundurowi nie zadowolili się tym znaleziskiem i dokładnie sprawdzili także wnętrza licznych budynków.

W jednym z obiektów, wyglądających jak mieszkanie, w tylnej części znajdowała się kotłownia, w której stała szafa. Po dokładnym sprawdzeniu policjanci zauważyli, że przez szafę wchodzi się do kolejnego pomieszczenia, w którym zorganizowano kompletnie wyposażoną plantację marihuany z roślinami w różnej fazie wzrostu. Były tam wyciągi z filtrami, nawilżacze, wentylatory, a nawet zapiski pomocne do tej specyficznej uprawy.

W innym pomieszczeniu, położonym w pobliżu kotłowni, urządzono normalny pokój. W nim także była szafa. I jak się okazało przez nią także wchodziło się do kolejnego pokoju, w którym policjanci znaleźli następną plantację urządzoną dokładnie tak, jak ta za kotłownią.

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 600 roślin konopi indyjskich, a do policyjnego aresztu trafiła 40-letnia kobieta i jej 22-letni syn.

- Oboje usłyszeli prokuratorskie zarzuty zorganizowania w celach zarobkowych nielegalnej plantacji i wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Oboje też, na wniosek prokuratora, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara od 3 lat pozbawienia wolności - poinformowała podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Może to?Może to?

3 2

sprawka TorTora? 14:44, 09.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdiAdi

2 3

Zalegalizować konopi indyjskie! I ludzie będą mieli pracę państwo wpływy z podatku a wymiar sprawiedliwości mniej pracy i 21:11, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone