Zamknij

Wysoka fala na Wiśle przepływa przez Włocławek

11:27, 30.05.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i szefowie służb rządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo uspokajali dzisiaj na tamie we Włocławku, że poziom Wisły choć może przekroczyć w naszym regionie stany alarmowe, to jednak "wysoka woda" dużych szkód nie wywoła.

W województwie kujawsko-pomorskim obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego dla terenów nadwiślańskich.

Dzisiaj fala wezbraniowa na Wiśle dotarła do tamy we Włocławku.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wraz z prezesem "Wód Polskich"  Przemysławem Dacą, wojewódzkim komendantem Państwowej Straży Pożarnej, nadbryg. Januszem Halakiem uspokajali podczas konferencji prasowej na tamie we Włocławku, że choć poziom wody może przekroczyć stany alarmowe powódź nie grozi. Mogą zostać zalane co najwyżej przybrzeżne bulwary.

Przemysław Daca stwierdził, że zbiornik włocławki będzie przybierał w najbliższym czasie. Aktualnie woda napływa do niego w wielkości ponad 4000 m sześciennych na sekundę, a odpływ następuje na poziomie około 3600 m sześciennych na sekundę. Tak duży odpływ wody z włocławskiej tamy może spowodować przekroczenie stanów alarmowych w Toruniu, ale poważniejszego zagrożenia bezpieczeństwa nie ma. Należy jednak zachować dużą ostrożność na terenach przyrzecznych.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone