Zamknij

Dwoje topiących się w Jeziorze Chomiąskim bydgoszczan uratował turysta z Poznania

11:01, 26.07.2019 | i
Skomentuj 22-letnią kobietę i 19-letniego mężczyznę z Bydgoszczy uratował turysta z Poznania - Maciej Stawicki. Fot. Policja
REKLAMA

Tragedia na Jeziorze Chomiąskim, do której doszło na Jeziorze Chomiąskim w minioną niedzielę byłaby większa, gdyby nie Maciej Stawicki z Poznania, który ruszył na ratunek topiącej się czwórce bydgoszczan. Dwie osoby uratował.

W niedzielną noc (21 lipca), tuż przed północą (21.07) na Jeziorze Chomiąskim doszło do tragedii. Cztery osoby postanowiły rowerem wodnym przepłynąć jezioro z jednego brzegu na drugi. Przedsięwzięcie nie powiodło się, gdyż rower zatonął, a czwórka desperatów musiała płynąć do brzegu o własnych siłach. Dwóch mężczyzn utonęło, a dwie osoby, kobieta i mężczyzna w wieku 22 i 19 lat zostały uratowane. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, jak doszło do uratowania tych osób.

Wypoczywający nad jeziorem mieszkaniec Poznania usłyszał wołanie o ratunek. 46-latek natychmiast pobiegł na brzeg jeziora, by ustalić, co się dzieje. Ku swojemu zaskoczeniu zauważył tonący rower i trzech mężczyzn oraz kobietę, którzy znajdowali się w wodzie. Bez wahania wypłynął na jezioro znalezionym przy brzegu plaży kajakiem i ruszył na pomoc topielcom. Z pomocą kajaka,  jeden z mężczyzn i kobieta zostali wyciągnięci  na brzeg. Niestety, jak wyraził się  bohater z Poznania, zabrakło czasu na udzielenie pomocy pozostałym mężczyznom, którzy zniknęli pod wodą. Akcję ratunkową utrudniała pora nocna i zaciemnienie jeziora.

Maciej Stawicki, bo on ruszył na ratunek topiącym się młodym ludziom, wezwał pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Dwie uratowane przez niego osoby   nie odniosły żadnych obrażeń.

Wczoraj (25 lipca) na terenie żnińskiej komendy policji nadkom. Mariusz Gaik, st. bryg. Grzegorz Rutkowski oraz starosta żniński  Zbigniew Jaszczuk podziękowali mieszkańcowi Poznania Maciejowi Stawickiemu za bohaterską postawę i uratowanie życia dwóm młodym ludziom.

- W sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w minioną niedzielę  na Jeziorze Chomiąskim z udziałem mieszkańców Bydgoszczy prowadzone jest pod nadzorem prokuratury śledztwo celem wyjaśnienia okoliczności utonięcia dwóch osób - informuje  zastępca naczelnika Wydziału Prewencji i RD KPP w Żninie podinsp. Krzysztof Jaźwiński.

Fot. Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

GłupotaGłupota

3 0

Nieskończona jest tylko ludzka głupota. Ona to powoduje bezmyślne, tragiczne w skutkach wypadki utonięć. Tylko w tym roku utonęło ponad 250 osób. Tragedia dla bliskich, powód do przemyślenia dla kąpiących się po alkoholu, w niedozwolonych miejscach itd. Ale, czy to coś pomoże na brak zdrowego rozsądku? 14:52, 28.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BydgoszczaninBydgoszczanin

4 0

Brawo dla tego pana. 09:37, 29.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

2 0

Bohater 23:56, 30.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz