Zamknij

Przysięga i święto kujawsko-pomorskich terytorialsów

10:54, 29.08.2019 | i
Skomentuj
REKLAMA

W  sobotę, 31 sierpnia, o godzinie 10.00 na stadionie sportowym przy Ośrodku Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przy ulicy Okólnej 37, kolejni żołnierze 8K-PBOT wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej. Będzie to równocześnie pierwsze święto 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.

Przysięga kujawsko-pomorskich terytorialsów rozpocznie się w sobotę  o godz. 10.00 na stadionie sportowym przy Ośrodku Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, przy ulicy Okólnej 37. Złoży ją około 160 ochotników, którzy ukończą szkolenie podstawowe i rozpoczną tym samym 3-letni okres dalszego szkolenia. Oficjalną część uroczystości zakończy defilada pododdziałów 8K-PBOT. Msza święta w intencji żołnierzy odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 17.00 na obozowisku szkoleniowym.

Po zakończeniu uroczystej przysięgi wojskowej planowany jest skok spadochronowy upamiętniający powrót gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” do kraju. Skok wykona mjr rez. Monika Bekhit – wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata FAI, Wojskowych Mistrzostw Świata CISM, Światowych Igrzysk Wojskowych, Igrzysk World Games, Pucharów Świata, Mistrzostw i Pucharów Europy. Aktualnie zawodniczka Spadochronowej Reprezentacji Wojska Polskiego oraz Spadochronowej Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego.

Po zakończeniu części oficjalnej odbędzie się festyn rodzinny, gdzie będzie można udać się na żołnierski poczęstunek i grochówkę, jak również staropolską przekąskę. Będzie to również wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z terytorialsami o szkoleniu i wrażeniach, jakie im towarzyszyły.

8 Kujawsko-Pomorska Brygada OT liczy już ponad 1000 terytorialsów, w tym ponad 150 kobiet.  W całym kraju służbę w WOT  pełni już ponad 21000 żołnierzy, w tym 18000  ochotników oraz ponad 3 000 żołnierzy zawodowych.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz