Zamknij

I Święto 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Toruniu

11:16, 02.09.2019 | i
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, 31 sierpnia, na stadionie sportowym przy Ośrodku Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu żołnierze 8K-PBOT wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej. Było to równocześnie I święto 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.

Ten ważny dla kujawsko-pomorskich terytorialsów dzień rozpoczął się o godz. 10.00 na stadionie sportowym przy Ośrodku Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, przy ulicy Okólnej 37. Przysięgę na sztandar złożyło ok. 160 ochotników, którzy ukończyli szkolenie podstawowe i rozpoczęli 3-letni okres szkolenia. Oficjalną część uroczystości zakończyła defilada pododdziałów 8K-PBOT.

Po zakończeniu uroczystej przysięgi wojskowej odbył jest skok spadochronowy upamiętniający powrót gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” do kraju w ramach akcji „NEON 4” na placówkę „Solnica”, koło Grodziska Mazowieckiego.

Po części oficjalnej odbył się festyn rodzinny, gdzie można było udać się na żołnierski poczęstunek i grochówkę, jak również staropolską przekąskę.

8 Kujawsko-Pomorska Brygada OT liczy już ponad 1000 terytorialsów, w tym ponad 150 kobiet.  W całym kraju w WOT służbę pełni już ponad 21 000 żołnierzy, w tym 18 000  ochotników oraz ponad 3 000 żołnierzy zawodowych.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz