Zamknij

Do 8 razy sztuka... Podjeżdżał do dystrybutora, tankował do kanistrów i odjeżdżał

19:43, 10.09.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

Kryminalni ze Świecia zatrzymali 52-latka, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy podjeżdżał na stacje paliw w czterech powiatach naszego województwa, z których kradł olej napędowy. Mężczyzna uczynił sobie z tego zajęcia źródło utrzymania.

Policjanci ze  Świecia od blisko dwóch miesięcy odbierali zgłoszenia o kradzieżach paliwa dokonywanych na terenie powiatu świeckiego i sąsiednich. Złodziej podjeżdżał osobowym samochodem, tankował paliwo do wielolitrażowych pojemników ukrytych w pojeździe i nim obsługa stacji benzynowej zdążyła się zorientować, że nie ma zamiaru płacić rachunku, odjeżdżał w nieznanym kierunku. Jego łupem padał olej napędowy, który później odsprzedawał. Kradzione paliwo stało się jego źródłem utrzymania.

Na nagraniach z monitoringu stacji paliw zabezpieczonych przez policję pojawiał się ciągle ten sam mężczyzna. Sprawca noga powinęła się na terenie powiatu bydgoskiego. Po zgłoszonej kradzieży złodziej daleko nie odjechał. Został jednak zatrzymany na terenie swojego macierzystego powiatu świeckiego.

Śledczy ustalili, że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa i siedział za nie w więzieniu. 52-latek usłyszał w sumie aż 9 zarzutów. 8 za kradzieże paliwa na terenie powiatów: świeckiego, toruńskiego, bydgoskiego i chełmińskiego oraz za przywłaszczenie samochodu, który wykorzystywał do popełniania przestępstw.

- Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia. Jako recydywista musi się liczyć z surową karą - poinformowała podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

5 4

A czym on się różni od wszelkiej maści pasożytów w urzędach, komendach (piąty prezydent, piąty rzecznik prasowy komendanta etc.) i innych instytucjach pełnych zdemoralizowanych utrzymanków podatników? Zatrudnionych na lipnych, nikomu z nas "niewolników" niepotrzebnych stanowiskach "po uważaniu"? Ano różni się tym, że jego słusznie ścigali i złapali, a tamtych nikt nie zamierza nawet tknąć... Bo to swojacy. 20:15, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PISPIS

4 4

Trzeba być starym peerelowskim durniem i notorycznym złodziejem, żeby nie wiedzieć czym się różni kradzież paliwa od pracy urzędnika. 21:33, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

4 3

@PIS. Podpisz się swoim nazwiskiem oraz imieniem durniu, to sobie porozmawiamy... Najpewniej jesteś jednym z takich pasożytów, o których napisałem, bo widać, że zabolało... Ten złodziej okradł prywatnych właścicieli co najwyżej na kilka tysięcy złotych, za co słusznie odpowie. A takie pasożyty jak ty, bezczelnie, a przy tym bezkarnie żerują na podatkach przymusowo płaconych przez osoby wytwarzające wartość dodaną. Tylko nie wiem, czy ty w ogóle ogarniasz to co ja piszę... 22:36, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone