Zamknij

Pod Włocławkiem zgromadziła się "Polska pod Krzyżem"

20:22, 14.09.2019 | ech
Skomentuj
Fot. Bartosz Nowak /ddwloclawek.pl/
REKLAMA

W sobotę, 14 września, na lotnisko Kruszyn pod Włocławkiem zjechało kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z całego kraju na modlitewne wydarzenie - „Polska pod Krzyżem”.

Kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów przybyło na teren lotniska Kruszyn pod Włocławkiem, by uczestniczyć w spotkaniu modlitewnym "Polska pod Krzyżem". Tysiące rozmodlonych ludzi wzięło udział w adoracji Krzyża i Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Główna część modlitewna rozpoczęła się o godz. 20.00 Drogą Krzyżową. Po nocnym czuwaniu zakończy się w nocy - Mszą świętą o godz. 3.00.

Organizatorzy wydarzenia wezwali Polaków do modlitwy pod Krzyżem, który jest znakiem zwycięstwa. Modlitwa pod Krzyżem stała się odpowiedzią na ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk, na bluźnierstwa, które zaczęły szerzyć się na nieznaną w Polsce skalę. "Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa" - te słowa przyświecały organizatorem, by wezwać Polskę do modlitwy.

Na lotnisko pod Włocławkiem przybyły dziesiątki tysięcy ludzi, by pod Krzyżem prosić Boga, by nastąpiło w Polsce „duchowe przełamanie”, by na nowo, 40 lat po pamiętnej pielgrzymce papieża Jana Pawła II, prosić Stwórcę, by zstąpił Duch Święty i odnowił oblicze tej ziemi.

Ostatni raz tylu wierzących w Boga, rozmodlonych ludzi widziano we Włocławku w 1991 roku, podczas wizyty papieża Jana Pawła II.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

popispopis

2 3

Żenada. Polska wyznaniowa i manipulowanie ciemnogrodem to znak czasów PIS i to wstyd dla Polski na cały świat, poza może krajami muzułmańskimi. Tym bardziej, że dla większości jest to jest na pokaz, a na co dzień możemy oglądać zwyczajną bezbożność kluczowych polityków. 20:40, 20.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KatolikKatolik

1 0

Draniu, milcz ze swoim lewackim bluźnierstwem!
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem! 11:20, 02.11.2019


Kocia KołyskaKocia Kołyska

1 1

Faktycznie najgorsze jest to, że ludzie zaczynają poddawać w wątpliwość coś, co od zawsze było uznawane za pewnik bez zastanowienia. 23:33, 20.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz