Zamknij

Nie żyje Janusz Dzięcioł. Zwycięzca Big Brothera i były poseł zginął w wypadku

12:12, 06.12.2019 | i
Skomentuj Janusz Dzięcioł. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W wypadku na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem zginął Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera, były poseł.  Miał 65 lat.

Dzisiaj rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem doszło do tragicznego wypadku. Pod koła nadjeżdżajacego pociągu wjechał samochodem były poseł na Sejm RP Janusz Dzięcioł.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący pojazdem marki Citroen C5 Janusz Dzięcioł, jadąc z kierunku Grudziądza drogą krajową nr 55, wykonując manewr skrętu w lewo, wjechał na przejazd kolejowy, gdzie zderzył się z pociągiem relacji Toruń-Grudziądz. W wyniku zdarzenia kierowca poniósł śmierć na miejscu.

Janusz Dzięcioł to były komendant straży miejskiej w Świeciu nad Wisłą i zwycięzca pierwszej polskiej edycji popularnego programu Big Brother.

W 2007 roku został posłem na sejm z listy Platformy Obywatelskiej. Posłem był przez dwie kadencje – do 2015 r. W międzyczasie wystąpił z PO, ale pozostał w jej klubie parlamentarnym. W 2009 r. bez powodzenia startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a w 2014 r. był kandydatem na prezydenta Grudziądza z ramienia lokalnego komitetu.

W ostatnich wyborach parlamentarnych startował do Sejmu z trzeciego miejsca w okręgu toruńskim jako bezpartyjny kandydat z listy PSL. Mandatu jednak nie uzyskał.

Zdjęcia: Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz