Zamknij

Powstanie 229 kilometrów nowych dróg lokalnych w 2020 roku

12:05, 12.12.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W 2020 roku rząd przeznaczy blisko 182 mln złotych dofinansowania dla gmin i powiatów województwa kujawsko-pomorskiego w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych.

- Fundusz Dróg Samorządowych to program przełomowy dla naszego kraju. To blisko sześć miliardów złotych, które rocznie trafia do samorządów. Dla mniejszych samorządów jest to często szansa na realizację dużych inwestycji, które bez tego wsparcia mogłyby nie powstać – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, podczas konferencji prasowej przedstawiającej zamierzenia na 2020 rok w zakresie budowy dróg lokalnych w Kujawsko-Pomorskiem.

W 2020 roku dzięki rządowemu wsparciu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych może zostać zrealizowane w naszym regionie 149 nowych wniosków na inwestycje drogowe o łącznej długości 229 kilometrów. 26 z nich to drogi powiatowe, 123 gminne, a 32 to inwestycje wieloletnie.

Fundusz Dróg Samorządowych stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

W powiecie bydgoskim od nowa zostaną wybudowane trzy ulice w Solcu Kujawskim (ulice Prosta, Łąkowa i Zbożowa), w Dąbrowie Chełmińskiej ulice Bazowa i Krótka, natomiast w Brzozie ulica Gołębia. W Murowańcu zostanie przybudowana ulica Strusia. Rozbudowane zostaną ulice w Osielsku: Jana Pawła II od ul. Jeziorańskiej do al. Mickiewicza oraz al. Mickiewicza w pełnym zakresie. W Niemczu rozbudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy. W gminie Koronowo zostanie rozbudowana droga gminna do Kadzionki w Buszkowie, natomiast w gminie Sicienko wyremontowana zostanie droga gminna na odcinku Mochle-Szczutki. Wyremontowana zostanie też droga powiatowa od Trzemiętówka do Sicienka.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ObywatelObywatel

2 1

To jak to będzie ????
W 2020 zostaną wybudowane czy w 2020 dopiero gminy dostaną kasę i kiedy w styczniu czy grudniu ???
Co za niski poziom dziennikarstwa. 09:38, 25.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone