Zamknij

29 nowych radiowozów dla kujawsko-pomorskiej policji

12:15, 18.12.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

Do Bydgoszczy przyjechały nowe radiowozy dla policji. Oznakowane auta marki Kia Ceed i Volkswagen Caddy już trafiają do komend miejskich i powiatowych policji. Do Torunia i Świecia trafią też nowe volkswageny transportery, których zakup w połowie sfinansowały samorządy.

26 nowych radiowozów zakupiono ze środków z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020". To 18 sztuk automatycznych i manualnych samochodów marki Kia Ceed oraz 8 sztuk automatycznych VW Caddy przystosowanych do przewozu osoby zatrzymanej. Zakup jednego volkswagena to kwota ponad 160 tys. złotych. Wkrótce radiowozy te pojawią się na ulicach miast i miasteczek naszego województwa i jeździć będą zwłaszcza w służbie patrolowej.

Oprócz tych radiowozów będą też nowe, oznakowane marki VW Transporter wartości ponad 200 tys. złotych każdy, których zakup sfinansowały w połowie samorządy. I tak dwa takie radiowozy pojadą do Torunia, gdzie Urząd Miasta Torunia przekazał na ich zakup kwotę 170 tys. złotych, a jeden do Świecia, gdzie samorządy różnych gmin wspólnie przekazały łącznie 90 tys. złotych.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone