Zamknij

Jest decyzja sądu: Burmistrz Mroczy tymczasowo aresztowany

15:19, 20.12.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. (jn)

Burmistrz Mroczy Leszek K. został dzisiaj tymczasowo aresztowany.  Przyznawał podwładnym premie pod warunkiem podzielenia się przez nich pieniędzmi z "dobrym szefem".

Wydział do walki z Korupcją KWP w Bydgoszczy we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy od marca tego roku prowadził śledztwo dotyczące nadużywania uprawnień służbowych przez osoby pełniące kierownicze funkcje w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy. Materiały zebrane przez policjantów i prokuratora wskazywały, że niektórzy pracownicy Urzędu otrzymują wysokie premie, którymi muszą dzielić się z „szefem”. Zbiórką pieniędzy dla burmistrza zajmowała się skarbnik miasta.

Policjanci dowody w tej sprawie gromadzili kilka miesięcy. Proceder wymuszania dzielenia się premiami mógł trwać przez 6 lat od 2012 do 2018 roku, a osiągnięte w ten sposób korzyści dla beneficjentów takiej zbiórki mogły wynieść ponad 80 tys. złotych.

- W tym tygodniu policjanci zatrzymali burmistrza oraz skarbnika gminy Mroczy. Oboje usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W piątek do sądu trafił prokuratorski wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące pozostanie w areszcie. Natomiast kobieta będzie objęta policyjnym dozorem. Ma również zakaz kontaktowania się ze świadkami - poinformowała mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone