Zamknij

Mundurowi zarekwirowali 4 tony trefnego tytoniu na terenie gminy Golub-Dobrzyń

13:12, 25.01.2020 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. IAS w Bydgoszczy

Ponad 4 tony nielegalnego tytoniu zajęła kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z policją z gminy Golub-Dobrzyń. Z takiej ilości tytoniu można było wyprodukować około 4 mln sztuk papierosów.

W miniony czwartek (23 stycznia) policjanci z Golubia-Dobrzynia, wspólnie z funkcjonariuszami KAS Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, znaleźli trefny tytoń w trakcie przeszukania prywatnej posesji na terenie gminy Golub-Dobrzyń. Tytoń znajdował się w szklarni i w pomieszczeniach gospodarczych, z których prowadzona była jego sprzedaż w taki sposób, aby przypominał przydrożny handel płodami rolnymi.

Właściciele posesji prowadzili również legalną sprzedaż tytoniu. Na tytoń przygotowany już do nielegalnej sprzedaży właściciele nie posiadali dokumentacji. Nielegalna nadprodukcja tytoniu nie została nigdzie zgłoszona, ani zniszczona.

Zajęty przez funkcjonariuszy KAS susz mógł być wykorzystany do nielegalnej produkcji papierosów. Można było z niego wyprodukować około 4 mln sztuk papierosów.

- Gdyby towar trafił na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości blisko 2,2 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków - poinformował  Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy.

54-letniemu mężczyźnie, który zajmował się tym nielegalnym procederem za naruszenie przepisów Kodeksu karnego skarbowego grozi teraz kara wysokiej grzywny, a także pozbawienia wolności do lat 3.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

zdziwionyzdziwiony

0 1

Logika w tym jest taka, jakby karać wszystkich kupujących noże za możliwość ich użycia w celu pozbawienia życia drugiego człowieka. Brakuje kasy na socjalizm to opodatkujcie kler. 21:52, 25.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone