Zamknij

Prezydent Andrzej Duda w Chełmnie

22:30, 05.03.2020 | i
Skomentuj Prezydent Andrzej Duda w Chełmnie. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Chełmna. Prezydent podkreślił, że chce, by naprawa wymiaru sprawiedliwości i służby zdrowia zostały dokończone, a programy społeczne realizowane przez rząd PiS, kontynuowane.

- Chcemy zrealizować dokument, który został przygotowany także przez moich ekspertów, w Kancelarii Prezydenta, a mianowicie Narodową Strategią Onkologiczną - program, który jest wyzwaniem przyszłości, który jest zaplanowany na najbliższe 10-lecie. Program, który będzie metodyczną walką z rakiem - od edukacji, od działań o charakterze prewencyjnym poprzez profilaktykę, poprzez badania, wreszcie poprzez jak najlepsze leczenie i poprzez rehabilitację. Wszystko to, co jest konieczne w sytuacji, kiedy człowiek zapadnie na chorobę onkologiczną - mówił w Chełmnie  na spotkaniu z mieszkańcami prezydent Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że zależy mu na tym, aby Polska była z krajem, z którego młodym nie opłaca się wyjeżdżać. - Chcę, żeby pod względem majątkowym i materialnym tu był Zachód - mówił w Chełmnie Andrzej Duda. Rządowe programy 500 plus i 300 plus nazwał inwestycjami państwa w polską rodzinę. Prezydent podkreślał, że rząd PiS prowadzi skuteczną i prospołeczną politykę.

Po spotkaniu w Chełmnie prezydent Andrzej Duda spotkał się z kierownictwem administracji rządowej z wicewojewodą kujawsko-pomorskim Józefem Ramlauem i szefami służb odpowiedzialnych za sytuację zdrowotną w regionie. - Bardzo dziękuję panu wojewodzie, bardzo dziękuję państwu inspektorom i komendantom za to spotkanie i wszystkie informacje, które mi przekazali o sytuacji tutaj, w województwie, w związku z koronawirusem. Na szczęście tu, u państwa, nie ma do tej pory żadnego stwierdzonego przypadku koronawirusa.  Oczywiście były tu osoby, które mogły mieć kontakt z koronawirusem i w tej chwili znajdują się w kwarantannie – ale domowej. Więc można powiedzieć, że na razie problem nie występuje. Te osoby zostały odizolowane, więc mają świadomość, że może je ten problem dotknąć. Ale mamy nadzieję, że tego nie będzie - powiedział podczas briefingu po spotkaniu z mieszkańcami Chełmna prezydent Andrzej Duda.

Fot. Jacek Nowacki

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Jan Z. HetzigJan Z. Hetzig

2 0

Wśród Polonii niemieckiej trwa zbieranie podpisów na listach poparcia dla tego najlepszego z kandydatów. Osoby zainteresowane ich złożeniem proszę o kontakt mailowy: jhetzig@t-online.de 12:18, 06.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz