Zamknij

Terytorialsi wspierają seniorów w czasie koronawirusa

17:53, 18.03.2020 | i
Skomentuj
REKLAMA

„Prawdziwy sprawdzian z bycia gOTowym dla naszej lokalnej kujawsko-pomorskiej społeczności realizujemy teraz ” - powiedział płk Krzysztof Stańczyk, dowódca 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.

W poniedziałek 16 marca, rozpoczęło się  bezpośrednie wsparcie i pomoc dla seniorów z Dziennych Domów Opieki Społecznej i potrwa do początku kwietnia. Polega ono na rozwożeniu żywności dla ponad 30 seniorów w gminie Zła Wieś Wielka oraz kolejnych 30 w miejscowości Górzno. Żywność dostarczają urzędnicy, którzy pozostają jednocześnie żołnierzami 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Beneficjenci tej pomocy to podopieczni dziennych domów opieki.

W obliczu epidemii kujawsko-pomorscy terytorialsi szczególną troską otoczyli seniorów, którzy, ze względu na zagrożenie COVID-19, powinni bezwzględnie pozostawać w domach. Wielu z nich mieszka samotnie i nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby im zrobić zakupy, czy wykupić niezbędne leki.

- Radość tych ludzi, którzy naprawdę cieszą się i doceniają to co dla nich robimy jest dla nas największym prezentem  – podkreśla szer. Sylwia Janicka z 8K-PBOT.

- Ten krótki, ale wyjątkowy czas, by zamienić kilka zdań z tymi osobami jest niezwykle istotna. Mieć kontakt, zapytać jak się czują, a także po prostu porozmawiać z nimi jest ważne, bo często są to osoby samotne – przyznaje szer. Marcin Swaczyna z 8K-PBOT.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz