Zamknij

Słono zapłaci za głupie żarty i groźby zakażenia koronawirusem

12:33, 19.03.2020 | i
Skomentuj Policyjny patrol. Fot. KWP w Bydgoszczy
REKLAMA

59-letni grudziądzanin zadzwonił na numer alarmowy 112 z informacją, że jest zarażony koronawirusem. Zagroził, że będzie jeździć po mieście,  zarażając wszystkich napotkanych.

W środę, 18 marca, ok. godz. 9:00 dyżurny grudziądzkiej policji otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z mieszkań w centrum miasta mężczyzna z objawami koronawirusa grozi, że będzie jeździć po mieście i wszystkich zarażać. O zagrożeniu poinformował telefonicznie "zainfekowany".

Na miejsce wysłani zostali policjanci wyposażeni w pakiety ochronne. Policjanci potwierdzili, że dzwoniącym na numer alarmowy był 59-letni grudziądzanin. Policjanci zorientowali się od razu, że 59-latek najbardziej był zainfekowany alkoholem. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że telefon był żartem, bo chciał zrobić „na złość” opiece społecznej.

Funkcjonariusze nie zbagatelizowali jednak zgłoszenia i przewieźli 59-latka do szpitala, gdzie po badaniu lekarz potwierdził, że mężczyzna jest zdrowy i nie ma żadnych objawów zarażenia.

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowania stanie teraz przed sądem. W myśl art. 66 Kodeksu wykroczeń, każdy kto chce „wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia (…) podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych”.

- 59-latek swym nieodpowiedzialnym zachowaniem wywołał niepotrzebne działanie kilku służb - stwierdził p.o. oficera prasowego KMP w Grudziądzu sierż. sztab. Maciej Szarzyński.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

CocaCoca

2 6

Co to wyborcom Prawa i Sprawiedliwości może strzelić do czerepa. Od powietrza, głodu, ognia i PiSu zachowaj nas Panie!


13:55, 19.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kiedy Kiedy

0 0

Zaczną działać zakłady fryzjerski, nie każdy sam potrafii 22:57, 11.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz