Zamknij

Słono zapłaci za głupie żarty i groźby zakażenia koronawirusem

12:33, 19.03.2020 | i
Skomentuj Policyjny patrol. Fot. KWP w Bydgoszczy
REKLAMA

59-letni grudziądzanin zadzwonił na numer alarmowy 112 z informacją, że jest zarażony koronawirusem. Zagroził, że będzie jeździć po mieście,  zarażając wszystkich napotkanych.

W środę, 18 marca, ok. godz. 9:00 dyżurny grudziądzkiej policji otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z mieszkań w centrum miasta mężczyzna z objawami koronawirusa grozi, że będzie jeździć po mieście i wszystkich zarażać. O zagrożeniu poinformował telefonicznie "zainfekowany".

Na miejsce wysłani zostali policjanci wyposażeni w pakiety ochronne. Policjanci potwierdzili, że dzwoniącym na numer alarmowy był 59-letni grudziądzanin. Policjanci zorientowali się od razu, że 59-latek najbardziej był zainfekowany alkoholem. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że telefon był żartem, bo chciał zrobić „na złość” opiece społecznej.

Funkcjonariusze nie zbagatelizowali jednak zgłoszenia i przewieźli 59-latka do szpitala, gdzie po badaniu lekarz potwierdził, że mężczyzna jest zdrowy i nie ma żadnych objawów zarażenia.

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowania stanie teraz przed sądem. W myśl art. 66 Kodeksu wykroczeń, każdy kto chce „wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia (…) podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych”.

- 59-latek swym nieodpowiedzialnym zachowaniem wywołał niepotrzebne działanie kilku służb - stwierdził p.o. oficera prasowego KMP w Grudziądzu sierż. sztab. Maciej Szarzyński.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

CocaCoca

2 6

Co to wyborcom Prawa i Sprawiedliwości może strzelić do czerepa. Od powietrza, głodu, ognia i PiSu zachowaj nas Panie!


13:55, 19.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kiedy Kiedy

0 0

Zaczną działać zakłady fryzjerski, nie każdy sam potrafii 22:57, 11.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz