Zamknij

Ponad 2 mln sztuk nieopodatkowanych papierosów w ciężarówce na A1

12:18, 20.03.2020 | i
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) znaleźli podczas kontroli samochodu ciężarowego 2,2 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nawet 2,5 miliona złotych w podatkach mógł stracić Skarb Państwa, gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek.

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w okolicach Nowej Wsi, na bramkach autostrady A1 zatrzymali do rutynowej kontroli samochód ciężarowy. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło to, że  kierowca, mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, nie potrafił wytłumaczyć, jaki towar przewozi i nie miał możliwości otwarcia hydraulicznie zablokowanej skrzyni ładunkowej.

Wtedy, sprowadzono czworonożnego funkcjonariusza KAS, owczarka belgijskiego Bajana, wyszkolonego do wykrywania tytoniu. Pies od razu zasygnalizował, że w pojeździe znajduje się tytoń lub wyroby tytoniowe. Mundurowi zadecydowali więc o otwarciu skrzyni ładunkowej. Okazało się, że po sufit była ona wyładowana kartonami z papierosami.

W wyniku przeszukania zarekwirowano łącznie 2.2 mln sztuk papierosów (110 tys. paczek) bez znaków akcyzy. Gdyby nielegalne papierosy trafiły do sprzedaży uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niepobranych podatków wyniosłyby prawie 2,5 mln złotych.

Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu wszczął postępowanie karne skarbowe. Powiadomiono również właściciela znaku towarowego Marlboro o możliwości oznaczenia towarów podrobionym znakiem towarowym.

- Jest to kolejne, duże ujawnienie nielegalnych papierosów przez kujawsko-pomorską KAS. Łącznie od początku marca funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z naszego województwa zatrzymali i zabezpieczyli blisko 3 miliony sztuk tych wyrobów - informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

0 0

Chyba ktoś coś źle policzył...Lekko przesadził, ale i tak sporo jak na jeden transport. 20:28, 21.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz