Zamknij

Policjanci egzekwują przestrzeganie przepisów stanu epidemii na wodach i w lasach

22:48, 06.04.2020 | i
Skomentuj
Fot. Policja
REKLAMA

W miniony weekend policjanci sprawdzali przestrzeganie rygorów stanu epidemii na wodach i lasach województwa kujawsko-pomorskiego.

Bydgoscy policjanci od kilku dni patrolują nabrzeże Brdy, ale również akweny na terenie powiatu. Mundurowi  wskazują, że w czasie pandemii należy pozostać w domu, gdyż zamknięte są parki, bulwary czy plaże.

W miniony weekend policyjni wodniacy, wspólnie z pracownikiem Państwowej Straży Rybackiej, sprawdzali przestrzeganie zakazu zgromadzeń w czasie stanu epidemii na Zalewie Koronowskim i terenach przyległych. Nie obyło się bez mandatów, jednak były to sporadyczne przypadki.

Dla przykładu, dwaj mężczyźni postanowili przyjechać nad wodę i urządzić sobie piknik. Zostali ukarani mandatami karnymi po 500 złotych. Natomiast pouczeniami dla dwóch wędkarzy zakończyły się prowadzone przez nich połowy ryb.

-----------

W związku ze stanem epidemii od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych wprowadził zakaz wstępu do lasu. W związku z powyższym na terenach leśnych zwiększono liczbę patroli Policji wraz ze Strażą Leśną.

W miniony piątek (3 kwietnia) na terenie Nadleśnictwa Żołędowo funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Żołędowa patrolowali rejon lasów i terenów, gdzie najczęściej zbierały się grupy spacerowiczów. Podczas patrolu funkcjonariusze ograniczyli się do sprawdzenia poprawności oznaczeń  umieszczonych na wjeździe do lasu, które zawierały informacje o obowiązującym zakazie.

Zdjęcia: Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

7 1

Czym to się to policja zajmuje? Gaszeniem "pożaru" już nie do ugaszenia. Chciałbym usłyszeć lub przeczytać o tym, jak któryś z tych "nieustraszonych szeryfów", jakimś "ważniakom", stawia zarzuty np. z art. 165 kk... o treści: § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach:
1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej,
...
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
...
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12."
Ponieważ wszelkie treści internetowe śledzą osobnicy w mundurach i nie tylko, pozwolę się zwrócić wprost do nich...
No, kto z was dzielne zuchy, jakiemuś chińskiemu, rosyjskiemu, europejskiemu czy polskiemu zbrodniarzowi, postawi zarzuty z w/w lub jemu podobnego artykułu? Przecież nasz kodeks karny w tym artykule idealnie pasuje do obecnego stanu wirusowej apokalipsy, której skutkiem jest stan niemal powszechnej psychozy. Jednym z jej obrazów, była wasza interwencja w Kauflandzie, w którym jacyś nieszczęśnicy dosłownie walczyli o papier toaletowy. Do tego jesteście dobrzy, prawda? Jedyne co wy"policjanci" potraficie , to się przypier..ać do zwykłych ludzi. Nawet oszustów i złodziei nie potraficie skutecznie ścigać. Ile jesteście warci, pewnie już wiecie. A ja bym chciał, aby policjanci ścigali nie tych, co chcą normalnie żyć, korzystających z podstawowych praw człowieka i obywatela, czerpiących z rodziną na wiosnę jej uroki w lasach, nad wodą, czy choćby w parkach, a pospolitych złodziei i oszustów. Zwłaszcza tych robiących przekręty na miliony, jakże często na "ważnych" urzędniczych czy spółdzielczych stołkach... Wy zamiast ich ścigać, często ochraniacie i wspieracie, wprost wchodząc w w ich przestępcze struktury. Zachowujecie się jak pasożytnicza mafia żerująca na społeczeństwie, a nie za jego pieniądze i na jego służbie. Przecież to nie my zwykli ludzie, spowodowaliśmy tę katastrofę, której apogeum nawet nie próbuję sobie wyobrazić.

P.S. Spróbujcie "choćby" ścigać np. prezydenta Bydgoszczy za przestępstwo urzędnicze niedopełnienia obowiązków (art.212 kk) polegające na nieodbieraniu odpadów, do czego ustawowo jest zobowiązany... Że co , że nie dacie rady, bo wy jesteście "za krótcy", a on ma za "długie ręce"? To zapewne nieprawda, prawda? To chyba jakiś mit.
P.S. 2 Ten powyższy tekst skopiowałem i jego usunięcie, na skutek interwencji jakiegoś krzewiciela cenzury, na długo skuteczna nie będzie... 07:50, 07.04.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

3 1

Wyjątkowo zgadzam się z panem Leonardem Borowskim. U nas w Niemczech takiego cyrku nie ma. 10:35, 07.04.2020


Leonard BorowskiLeonard Borowski

2 1

Sprostowanie oczywiście o art.231 kk. 10:50, 07.04.2020