Zamknij

Policjanci z leśnikami kontrolują lasy i jeziora w całym regionie. Naruszeń przepisów stanu epidemii nie ma

17:43, 16.04.2020 | i
Skomentuj
Patrolowanie jezior i lasów w powiecie radziejowskim. Fot. Policja
REKLAMA

Wspólne patrole kompleksów leśnych prowadzone przez policjantów i leśników nie wykazują naruszeń przepisów stanu epidemii.

Dzisiaj, 16 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki ogłosił nieznaczne poluzowanie rygorów stanu epidemii. Zakaz wstępu do lasu przestanie obowiązywać od 20 kwietnia. Kujawsko-pomorscy policjanci od dnia  wprowadzenia ograniczeń skrupulatnie sprawdzali przestrzeganie wprowadznych przepisów.

Już od kilku tygodni radziejowscy policjanci wspólnie kontrolują przestrzeganie zakazu wstępu do lasów. Nawet nad jeziorami z przedstawicielami innych służb mundurowych sprawdzają, czy nie gromadzą się tam ludzie.  Wspólne patrole z leśnikami, strażnikami rybackimi czy łowieckimi obejmują coraz większe połacie lasów.  - Wspólne działania służb mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, poprzez sprawdzanie, czy mieszkańcy naszego powiatu stosują się do zaleceń i decyzji służb sanitarnych - tłumaczy prewencyjne działania funkcjonariuszy asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP w Radziejowie.

Jeszcze trudniejsze zadanie mają tucholscy policjanci. Bory Tucholskie zajmują znaczną część obszaru powiatu. Ale i w tej części województwa wspólne patrole policjantów z leśnikami objęły kompleksy leśne powiatu. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. czy w tych miejscach mieszkańcy stosują się do wprowadzonych ograniczeń. Tucholscy mundurowi podkreślają jednak, że przepisy stanu epidemii są przestrzegane przez tamtejszą ludność.

- W trakcie tych służb nie ujawniono żadnego z takich naruszeń. Niewątpliwie odpowiedzialność i świadomość społeczna naszych mieszkańców są przykładem wzajemnej troski o nasze zdrowie - relacjonuje mł. asp. Bartosz Wiese, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi

Patrol w Borach Tucholskich. Fot. Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

janekjanek

3 1

w powiecie tucholskim nie ma ani jednego zakazonego. Po co ten patrol? 22:38, 16.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onaona

1 1

Niech ktoś lepiej napisze o szpitalu Pulmonologii w Bydgoszczy gdzie cały personel był na kwarantannie . 21:03, 19.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz