Zamknij

Symboliczne czeki na budowę dróg lokalnych przekazane samorządom online

20:16, 23.04.2020 | i
Skomentuj
REKLAMA

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz spotkał się dzisiaj online z wszystkimi przedstawicielami samorządów powiatowych i gminnych z terenu województwa i przekazał szczegółowe informacje o środkach, które zostały przekazane z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych poszczególnym gminom i powiatom.

Dotąd wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przekazywał samorządowcom symboliczne czeki określające wartość dofinansowania z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych podczas uroczystości w sali sesyjnej urzędu. . Dzisiaj, ze względu na sytuację epidemiologiczną, odbyło się to przy pomocy łączy internetowych.

Wojewoda podkreślał, że uruchomienie Funduszu Dróg Samorządowych w obecnej sytuacji będzie miało wpływ nie tylko na to, że lokalne drogi staną się bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla użytkowników, ale także  na tworzenie nowych miejsc pracy i lepsze warunki do rozwoju gospodarczego. Wojewoda przypomniał również, że  w ciągu 10 lat na zadania infrastrukturalne, realizowane przez samorządy, rząd przeznaczy 36 mld zł. Jeszcze nigdy na drogi powiatowe i gminne nie trafiły tak duże środki.

- Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wsparciem będzie objętych 150 zadań:  26 powiatowych i 124 gminne. Pozwoli to na budowę, przebudowę lub remont 227 kilometrów dróg. Liczymy na to, że sprawne przeprowadzenie przetargów i podpisanie umów przez samorządowców spowoduje, że będziemy mieli oszczędności przetargowe i kolejne zadania z listy rezerwowej będą mogły być realizowane – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Dofinansowanie z FDS dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80% kosztów realizacji zadania.

FDS w liczbach:

Limit na dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy województwa kujawsko-pomorskiego wyniesie 154,6 mln zł:

    • 57,5 mln zł na zadania powiatowe,

    • 97,1 mln zł na zadania gminne.

Wsparcie uzyska 150 zadań: 26 powiatowych i 124 gminnych, co pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 227 kilometrów dróg: 78 km powiatowych i 149 km gminnych.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

4 1

To cała jego robota. 22:46, 23.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaaaa

3 1

śmiechu warte...on i to pseudodziennikarstwo. 07:54, 24.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alteralter

0 0

No ja nie wiem nie znam się, ale takie czeki to jeszcze nie jest to, co powinni być. Myślę jednak, że uda im się w końcu polepszyć sytuację i że w mieście w końcu będzie się jeździło bezpieczniej. Bo to powinno być ważne dla naszych władz. https://projektowanie-wnetrz-online.pl/projektowanie-wnetrz-bydgoszcz/ 20:25, 24.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz