Zamknij

Trwają wybory burmistrza w Aleksandrowie Kujawskim

11:39, 26.04.2020 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA

Sześciu kandydatów ubiega się o urząd  burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego w niedzielnych przedterminowych wyborach. Epidemia koronawirusa wymusza szczególne środki ostrożności w lokalach wyborczych.

Wybory burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego zostały zarządzone w związku ze śmiercią 17 stycznia br. dotychczasowego burmistrza Andrzeja Cieśli, który tę funkcję pełnił od 2006 r.

Niedzielne głosowanie rozpoczęło się o 7.00,  a zakończy o 21.00. Odbywa się w ośmiu lokalach wyborczych.

Z uwagi na epidemię koronawirusa głosowanie odbywa się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Członkowie komisji wyborczej wyposażeni zostali w rękawiczki, maseczki i przyłbice. Rozmieszczeni są w oddaleniu. Osoba, która wydaje karty wyborcze, dodatkowo oddzielona jest od wyborców szybą. Uprawnieni do głosowania wyborcy wchodzą do lokalu na wezwanie. Mogą w nim przebywać tylko dwie osoby i będą wchodziły pojedynczo. Wchodząc do lokalu, otrzymują jednorazowe rękawiczki i długopisy.

O urząd burmistrza ubiega się sześcioro kandydatów: Edyta Jaszczak (KWW Edyta Jaszczak dla Zjednoczonej Prawicy - popierana przez PiS), Piotr Gajewski (KWW Razem dla Aleksandrowa Kujawskiego), Bogusław Golus (KWW Sprawiedliwy Aleksandrów), Arkadiusz Gralak (KWW Arkadiusza Gralaka, członek PSL), Robert Jętczak (KWW Młodzi dla Miasta) i Bogdan Wypij (KWW Niezależni Aleksandrów Kujawski).

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

OO

1 10

Żałosne. Portal o Bydgoszczy informuje co się dzieje w odległej miejscowości po to tylko, by poprzeć rząd organizacji wyborów AD na prezydenta. Nie zniżajcie się do poziomu Kurskiego. 15:00, 26.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WojasWojas

10 1

Wybory nie tylko w Aleksandrowie i to tradycyjne!!!!!! Czyli jeśli można tradycyjnie, to na pewno korespondencyjne wybory są bezpieczniejsze. A może trzeba było wprowadzić stan wyjątkowy w Aleksandrowie i zaprosić Kidawa.tv aby aby mogła się kolejny raz skompromitować? 15:12, 26.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz