Zamknij

Narkotyki i dopalacze w przesyłkach kurierskich w naszym województwie wykrywa Lilou

13:14, 23.05.2020 | i
Skomentuj Fot. KAS
REKLAMA

34 przesyłki kurierskie zawierające niebezpieczne substancje przejęli funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Do ich wykrycia przyczynił się  czworonożny funkcjonariusz, labrador Lilou.

W wyniku wzmożonych kontroli prowadzonych w firmach kurierskich regionu, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia przechwycili łącznie 34 przesyłki, które zawierały substancje o zapachu i wyglądzie charakterystycznym dla substancji psychotropowych. Do ujawnienia zabronionych specyfików, które występowały w  postaci  proszków, tabletek, suszu roślinnego i znaczków, przyczynił się czworonożny funkcjonariusz, labrador Lilou.

W przesyłkach pochodzących głównie z Hiszpanii i Niderlandów, mundurowi z KAS wykryli m.in.: ponad 780 gram niebezpiecznych specyfików w postaci białego proszku i kryształów; 716 szt.  różnych tabletek; ponad 104 gramy suszu roślinnego oraz 64 tzw. znaczki LSD, które należą do najbardziej aktywnych środków halucynogennych. We wszystkich działaniach niezastąpiona była praca węchowa Lilou, labradora specjalnie wyszkolonego do wykrywania substancji narkotycznych.

Postępowania w sprawie narkotycznych przesyłek prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu. Za sprowadzanie substancji psychotropowych, odurzających grozi wysoka kara grzywy, a także kara pozbawienia wolności do lat 5.

- W ramach kontroli przesyłek kurierskich i pocztowych funkcjonariusze KAS cyklicznie prowadzą akcje ukierunkowane na zwalczanie nielegalnych środków odurzających, substancji psychotropowych oraz dopalaczy - informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

0 0

Niektórzy sędziowie sprawiają wrażenie naćpanych. Zatem niech i w sądach odpowiednie sluzby szukają narkotyków i co ważne, przeprowadzają testy. 07:34, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz