Zamknij

Złodziej niezdara ukradł w nocy 1000 litrów paliwa i rozlał je w drodze do domu

14:20, 17.06.2020 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

W nocy z niedzieli na poniedziałek z bazy transportowej w Grudziądzu skradziono ponad 1000 litrów oleju napędowego. Złodziej krótko cieszył się łupem i wolnością.  Paliwo wyciekło mu podczas transportu tuż po kradzieży, a ślady rozlanego oleju doprowadziły policjantów najpierw do porzuconej przyczepy z resztkami paliwa, a później do sprawcy rabunku.

W poniedziałek (15 czerwca) w nocy tuż po godzinie 4:00 nad ranem służby zostały zaalarmowane o zanieczyszczeniu ulic Focha i Hallera w Grudziądzu. Na długości około 1 kilometra, na całej jej szerokości jezdni, ulica została zanieczyszczona olejem napędowym. Strażacy od razu przystąpili  do neutralizacji cieczy, a policja wraz z Zarządem Dróg Miejskich zamknęła drogę i wyznaczyła objazdy. Ulica  była zamknięta przez kilka godzin.

Ślady rozlanej ropy doprowadziły policjantów do porzuconej przyczepki, na której były beczki z paliwem. Policjanci szybko ustalili, że rozlane paliwo pochodzi z kradzieży, do której doszło tej samej nocy. Olej napędowy został skradziony z czterech autobusów zaparkowanych w bazie transportowej. Mundurowi określili, że skradziono blisko 1000 litrów oleju napędowego oraz dwa akumulatory.

Złodziej nie cieszył się długo wolnością. Następnego dnia był w rękach grudziądzkich kryminalnych. Sprawcą okazał się 40-letni mieszkaniec Grudziądza, znany policjantom. - Jeszcze tego samego dnia przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem.  Sprawcy grozi teraz od roku do 10 lat pozbawienia wolności - informuje st. asp. Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

Zdjęcia: Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

MaxMax

0 0

Lokalny Gang Olsena 🤣 16:39, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz