Zamknij

Prezydent Andrzej Duda w Rypinie: Nie można spocząć na laurach

15:11, 29.06.2020 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie. Potem spotkał się ze swoimi zwolennikami na wiecu wyborczym.

Po wieczorze wyborczym prezydent Andrzej Duda w poniedziałek wznowił kampanię wyborczą. Najpierw udał się do Torunia, gdzie rozmawiał ze swoimi sympatykami na Starym Mieście, a potem udał się do Rypina.- Te kilkanaście procent różnicy między mną a drugim kontrkandydatem to jest rzeczywiście przewaga bardzo zdecydowana, dużo większa niż była pięć lat temu - mówił ubiegający się o reelekcję prezydent. - Ale to nie znaczy, że można spocząć na jakichkolwiek laurach, wręcz przeciwnie, Polska cały czas potrzebuje ogromnego wkładu pracy i niech symbolem tego, jaki jest ten wkład pracy musi być, niech będzie ta kampania - dodał Duda i prosił wyborców o poparcie II turze wyborów.

Prezydent na początku swojej wizyty w Rypinie odwiedził Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej. - W Rypinie, gdzie synowie i córki tej ziemi, nauczyciele, nauczycielki, którzy uczyli przed wojną polskiego i polskości byli katowani, mordowani, zabijani w lasach. To jest pamięć, która trwa i za to dziękuję. Za to, że pamięć tych ludzi i ich bohaterstwa, męczeństwa, cierpienia i oddania Polsce jest tu tak kontynuowana - pokreślił Andrzej Duda i dodał, że ludzie na ziemi rypińskiej krzewili Polskę nauką, piórem. - Zdaniem Niemców, którzy wtedy wkroczyli i rozdrapali Polskę, byli tak groźni, że potraktowano ich gorzej niż tych z bronią w ręku - powiedział i dodał:  - W Rypinie polskość była twarda i przetrwała mimo zagrożeń, przetrwała i jest. Tu jest Polska!

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

leonioleonio

3 3

Co ten Duda robił w Rypinie ,skoro Polska jest wg. niego w Toruniu? 21:09, 29.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

2 3

Tak trzymać Panie Prezydencie... Najważniejsza jest Polska i nasi rodacy. 07:58, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FrankowiczFrankowicz

3 2

tak trzymać panie prezydencie ... najważniejsze jest trwanie przy żłobie, dla dobra PIS i ich rodzin. 08:09, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz