Zamknij

Premier u strażaków w Grudziądzu i z samorządowcami w Chełmży

16:55, 06.07.2020 | i
Skomentuj Premier Mateusz Morawiecki w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 PSP w Grudziądzu - 6.07.2020. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza województwo kujawsko-pomorskie. W Grudziądzu wręczył 23 promesy na samochody ratowniczo-gaśnicze dla jednostek OSP z województwa kujawsko-pomorskiego. W Chełmży spotkał się z samorządowcami. Odwiedził też Kowalewo Pomorskie i Chełmno.

- Druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych są zawsze pierwsi na miejscu wypadku - powiedział w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 PSP w Grudziądzu premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania ze strażakami z państwowych i ochotniczych jednostek.  - Jesteśmy wam wdzięczni, bo wiemy, ile wysiłku wymaga ta bohaterska służba - dodał premier.

Szef rządu podkreślił, że współdziałanie Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych gwarantuje skuteczne  usuwanie skutków kataklizmów.- Tylko w legendzie i tylko święty Florian potrafił jednym wiadrem wody ugasić całą wioskę. My dzisiaj doskonale wiemy, jak bardzo potrzebne są sprzęty, wozy strażackie i wszelkiego rodzaju dodatkowe wyposażenie – powiedział premier i wyraził uznanie dla zaangażowania strażaków ochotników. Morawiecki podkreślił, że strażacy coraz częściej zmagają się z innymi żywiołami niż z ogniem – wodą, huraganami i trąbami powietrznymi.

Podczas spotkania premier wręczył 23 promesy na samochody ratowniczo-gaśnicze dla jednostek OSP z województwa kujawsko-pomorskiego. W sumie w ramach rządowego wsparcia zakupionych zostanie około 500 wozów strażackich, które trafią zarówno do jednostek działających w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, jak i poza nim.

Podczas spotkania z mieszkańcami Kowalewa Pomorskiego premier Morawiecki odniósł się do kampanii wyborczej prowadzonej przez  Rafała Trzaskowskiego i skrytykował jego niestałość poglądów. - Rafał Trzaskowski ma pewne poglądy, ale sam się z nimi nie zgadza — powiedział szef rządu. - Przed nami kluczowy wybór. albo pan prezydent Andrzej Duda i stabilny rozwój, albo wetokracja, weto dla weta, niemożliwość współpracy - podkreślił podczas wiecu wyborczego.

Kolejnym punktem wizyty premiera była Chełmża. - Do tego Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest też pula środków dodatkowych na różne projekty inwestycyjne, które będą przekładały się na miejsca pracy i zasilały lokalną gospodarkę. To dla mnie bardzo ważne - powiedział Morawiecki podczas spotkania w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury, gdzie wręczył burmistrzom i wójtom czeki z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych, będące dofinansowaniem budowy dróg lokalnych.

W drodze do Bysławia, gdzie Mateusz Morawiecki złoży wizytę  w największej w Europie firmie produkującej kontenery śmieciowe, premier zatrzymał się na krótko w Chełmnie. Premier odwiedzi jeszcze  Świecie, Więcbork Tucholę i Nakło.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Pinokio ma to w nosiPinokio ma to w nosi

5 3

Trzaskowski krytykuje rząd i apeluje do Morawieckiego: Niech się pan zabierze za służbę zdrowia 17:16, 06.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SlickSlick

1 3

No i co z tego wynika. Trzaskowski mówi i obiecuje wszystko co popadnie, a tacy jak ty to łykają. 18:07, 06.07.2020


Dla Pinokia?Dla Pinokia?

1 2

pewnie ważniejsze jest zaspakajanie chorych ambicji toruńskich towarzyszy typu rektor A. Tretyn ,czy obecna na fotkach Gówinowa I. Michałek, niż dbanie o zdrowie mieszkańców regionu ,Polski skoro olewany jest obywatelski projekt poparty podpisami ponad 160tys. obywateli mieszkańców Bydgoszczy ,Torunia, Włocławka ,regionu proponujący rozsądne rozwiązania w tym zakresie?? 18:32, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

za Panem Dudąza Panem Dudą

1 1

Brawo. Tuchola czeka. Borowiacy nie dadzą już się dalej okłamywać kolesiom PO-wców i tym co chcą uniemożliwić zwalczanie korupcji w sądach. Nie oddamy tego co dostaliśmy w 500+, 13 emeryturze i innych zdobyczach socjalnych, a co wcześniej za zgodą rządzących rozkradano. Wspieramy Pana Prezydenta Andrzeja Dudę. 20:57, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

za PanemTrzaskowskimza PanemTrzaskowskim

2 0

Nie chcemy A. Dudy i jego milczącej żony .... 200 zł dodatku do emerytury dla kobiet
Małgorzata Trzaskowska, żona kandydata na prezydenta, towarzyszy mężowi w kampanii wyborczej. Zaprezentowała również jeden z jego wyborczych postulatów, który ma być wyrazem wsparcia dla matek. Chodzi o dodatek do emerytury, który miałby był wypłacany kobietom za każde wychowane dziecko.... 21:28, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA