Zamknij

Naciągnął seniorów metodą "na policjanta" na blisko 80 tys. zł

12:54, 10.08.2020 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

W czwartek (6.08) policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie oszustwa „na policjanta”.

W ubiegłym tygodniu na terenie Grudziądza policjanci zaalarmowani zostali o próbach i dokonanych oszustwach metodą... „na policjanta”. Mundurowi ustalili rysopis przestępcy, co pozwoliło wytypować jednego z mężczyzn, którego zauważono na terenie miasta. Policjanci zaczęli go obserwować.

Po weryfikacji zdobytych informacji oszust został zatrzymany. Okazał się nim 38-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania, pochodzący z terenu Kłodzka.

Scenariusz oszustw był następujący: senior odbierał telefon z informacją, że trwa policyjna akcja i konieczna jest pomoc w „działaniach”. Oszukany postępował zgodnie z instrukcjami przekazywanymi przez naciągacza. Ten polecił, by swoje oszczędności mężczyzna przekazał "policyjnemu" kurierowi. W ten sposób oszukano trzy osoby z terenu miasta. Oszust w szybki sposób „wzbogacił” się o blisko 80 tys. złotych. Część tej kwoty udało się odzyskać i zwrócić pokrzywdzonym.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a później zajęli się nim śledczy. Po dwóch nocach spędzonych w policyjnym areszcie, mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie prokurator postawił mu zarzut oszustwa oraz wystąpił do Sądu Rejonowego w Grudziądzu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

W sobotę (8.08) sąd przychylił się do wniosku i aresztował oszusta na 3 miesiące. Za udział w oszustwie grozi mu kara do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci wciąż weryfikują zebrane w tej sprawie informacje.

Fot. Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz