Zamknij

Mniej wypadków i mniej ofiar na drogach regionu w czasie wakacji

12:48, 02.09.2020 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Kujawsko-pomorscy policjanci sporządzili statystyki określające bezpieczeństwo na drogach województwa podczas minionych wakacji. Wakacje 2020 były na drogach regionu o wiele bezpieczniejsze niż w ubiegłym roku.

Podczas tegorocznych wakacji w województwie kujawsko-pomorskim policjanci odnotowali 182 wypadki drogowe, w których zginęło 14 osób, a 209 zostało rannych. W analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowano o 9 wypadków więcej niż w tym roku, zginęło w nich 48 osób, a 194 zostały ranne. 

Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego spadła liczba wypadków drogowych o 4,7%, a ofiar śmiertelnych o 70,8%  w porównaniu do roku 2019. Warto jednak uwzględnić fakt, że obowiązujący od połowy marca stan epidemii i wynikające z niego rygory znacznie sparaliżowały mobilność ludzi.

W okresie wakacyjnym policjanci zatrzymali 1 097 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu. Z powodu nadmiernej prędkości 574 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. To o 263 więcej niż w roku ubiegłym.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz