Zamknij

Estakada w Przechowie oficjalnie otwarta

13:34, 04.09.2020 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Dzisiaj w Przechowie koło Świecia oddano do ruchu nowy układ drogi krajowej nr 91 wraz z estakadą o długości 2,1 km.

4 września w Przechowie koło Świecia nad Wisłą odbyła się uroczystość otwarcia estakady i węzła w ciągu drogi krajowej nr 1. Dzięki inwestycji poprawi się skomunikowanie dróg po obu stronach Wisły.

W uroczystości udział wzięli wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, poseł Piotr Król i starosta świecki Barbara Studzińska. Wojewoda podkreślił sprawną realizację inwestycji, która będzie kompatybilna z budowaną drogą ekspresową S5.

Rozbudowa estakady i węzła wraz z odcinkiem drogi rozpoczęła się w marcu 2019 r. W ramach inwestycji w miejsce  estakady o szerokości 10 metrów wybudowano nowy obiekt o długości 282 m i szerokości 21 m. Droga krajowa nr 91 przebudowana została na odcinku ponad 2 km.

Wykonawcą była firma Strabag Sp. z o.o. Inwestycja pochłonęła 77 688 507 zł.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

????????

5 1

za to nasza droga życia S 5 ślimaczy się w sposób wręcz skandaliczny i jakoś to nikomu nie przeszkadza.Firmy,wygrywające,,, przetargi mają zbyt mały potencjał, a nabrawszy kilka robót, rzucają swój mizerny ,,potencjał,, to tu,to tam i robota się ślimaczy.Kogo to jednak obchodzi - ważne że jest robota, kasa leci, a że terminy padają ? Poprzez układy się zrobi aneks i zamiast kar, dostaje się jeszcze dodatkową kasę.Dla zasady przypomnę, że kiedyś trąbiono - naturalnie robili to Paskudnie Oszukańczy - że ta tak konieczna dla Bydgoszczy droga zaistnieje w 2012.Tymczasem nasze peryferyjnie traktowane województwo ( ,,ogromna,,w tym zasługa ciągniącego co tylko się da do megalomańskiego miasta średniej wielkości za Wisłą - ma ją mieć JUZ w 2022 roku, czyli będzie co świętować w 10 lecie wielkiego obsuwu.Kolejny przykład to 10, która od Szczecina ( ma to miasto teraz bardzo silną obsadę w rządzącej ekipie ) już mocno ruszyła, a my JAK ZWYKLE MUSIMY ZNOWU CZEKAC.Warto przypomnieć, że jest to ważna droga - najkrótsze połączenie Szczecina z Warszawą. 00:59, 05.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz