Zamknij

Policjant z Solca skoczył do wody i uratował topiącego się wędkarza

14:30, 22.09.2020 | i
Skomentuj Mł. asp. Marcin Górko. Fot. KWP Bydgoszcz
REKLAMA

45-letni wędkarz wpadł ze skarpy do stawu przy ul. Pięknej. Przed utonięciem uratował go policjant z komisariatu w Solcu Kujawskim mł. asp. Marcin Górko.

W minioną sobotę (19.09.2020) przed godziną 18.00 uwagę spacerującego policjanta z kilkumiesięcznym dzieckiem po parku przy ul. Pięknej w Bydgoszczy, zwrócił mężczyzna łowiący ryby w stawie. 45-letni mężczyzna znany był już policjantowi, bo często widział go w tym miejscu podczas wędkowania. Tym razem postanowił na chwilę przystanąć. To wędkarzowi uratowało życie.

Nagle  45-letni wędkarz bezwładnie osunął się i  wpadł do stawu, uderzając twarzą i klatką piersiową o lustro wody. Nie dając oznak życia zaczął dryfować na powierzchni wody, oddalając się od brzegu, coraz bardziej zanurzając się w wodzie.

Mł. asp. Marcin Górko poprosił  przechodzącą nieopodal starszą kobietę, by zaopiekowała się jego dzieckiem, a sam ruszył na ratunek. Skoczył do stawu i chwycił tonącego mężczyznę za ramiona. Odwrócił w wodzie tak, by wynurzyć jego głowę z wody. W takiej pozycji doholował tonącego do brzegu wysokiej skarpy. Nie był jednak w stanie wyciągnąć mężczyzny do góry.

Policjant dostrzegł spacerujące młode osoby i poprosił je o pomoc w wyciągnięciu mężczyzny na alejkę parkową. Wtedy 45-latek zaczął odzyskiwać funkcje życiowe, jednak był w dziwnym amoku.  Widząc, że z przywróceniem przytomności u 45-latka jest problem, mł. asp. Marcin Górko szybko zadzwonił do dyżurnego bydgoskiej komendy, prosząc o jak najszybszy przyjazd patrolu. Na miejsce dotarło również wezwane pogotowie, które udzieliło pomocy mężczyźnie.

Medycy jednoznacznie stwierdzili, że natychmiastowa reakcja i pomoc mł. asp. Marcina Górko uratowała 45-letniemu bydgoszczaninowi życie.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz