Zamknij

Jechał skradzionym samochodem na narkotykowym dopingu

09:30, 28.09.2020 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Policjanci z Nakła nad Notecią zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który jechał autem przywłaszczonym na terenie Niemiec. Podczas kontroli znaleziono przy nim narkotyki, a na dodatek okazało się też, że był pod ich wpływem.

Policjanci w Nakle nad Notecią dowiedzieli się, że z Piły wyjechał samochód marki Audi na niemieckich numerach rejestracyjnych i zmierza do ich miasta. Mundurowi zainteresowali się autem, bo z posiadanych przez nich informacji wynikało, że samochód został skradziony na terytorium Niemiec. 

Funkcjonariusze patrolujący drogę krajową nr 10 długo nie czekali jak  zauważyli jadące audi. Pojazd zatrzymali do kontroli.

Audi prowadził 43-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Sprawdzenie numerów VIN samochodu potwierdziło, że auto figuruje w systemach jako utracone. Kontrolując kierowcę mundurowi znaleźli przy nim marihuanę, a ponieważ zachowanie mężczyzny ewidentnie wskazywało, że jest on pod działaniem zabronionych środków, został sprawdzony narkotesterem. Przyrząd potwierdził podejrzenia policjantów.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania zajmowanego przez niego lokalu mundurowi znaleźli kolejne zabronione substancje.

Całość materiału dowodowego zebranego przez mundurowych została przekazana do oceny prokuratorowi, który po zapoznaniu się z nim wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Policjanci ustalili też, że wcześniej 43-latek usłyszał zarzuty za współudział w oszustwie polegającym na wypożyczeniu auta na terenie Niemiec na fałszywe dane osobowe i wywiezienie go poza granice w celach zarobkowych, prowadzenie pojazdu pod działaniem narkotyków i za ich posiadanie.

- W sobotę (26.09.20) sąd zdecydował o 3-miesięcznym tymczasowym aresztowaniu podejrzanego, któremu  grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności - poinformowała podkom. Justyna Andrzejewska z  KPP w Nakle nad Notecią.

Zdjęcia: Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz