Zamknij

Koronawirus paraliżuje funkcjonowanie wielospecjalistycznego szpitala w Grudziądzu

11:05, 03.10.2020 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA

W wielospecjalistycznym szpitalu w Grudziądzu specjalizującym się w leczeniu COVID-19 wstrzymano w czwartek przyjęcia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i innych oddziałów po wykryciu zakażeń koronawirusem wśród personelu. Aktualnie 39 osób personelu szpitala jest zakażonych.

Szpital w Grudziądzu poinformował w czwartek wieczorem o wykryciu koronawirusa u osób z personelu medycznego. Przyjęcia do oddziałów szpitala, w tym do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zostały wstrzymane.

W sobotę, 3 października, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mół poinformował, że w szpitalu zakażenie koronawirusem wykryto o 44 osób, w tym 39 to osoby z personelu szpitala. W szpitalu już przeprowadzono badania na obecność wirusa u ponad 500 osób.

Czy szpital wznowi pełnozakresową działalność decyzja zapadnie w poniedziałek.

Szpital w Grudziądzu przez wiele miesięcy epidemii funkcjonował jako jednoimienny zakaźny. Obecnie pełni bardzo ważną rolę w systemie ochrony zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim, działając na poziomie II i III – zakaźnym i wielospecjalistycznym.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz